REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Warszawski budynek w nowej odsłonie. Kolejny etap remontu zakończony

  • Autor: UM Warszawa
  • 20 lip 2022 09:54
Warszawski budynek w nowej odsłonie. Kolejny etap remontu zakończony

Zakończył się kolejny etap prac konserwacyjnych gmachu przy ul. Akademickiej 3 w Warszawie, informuje UM Warszawa. Przywrócono pierwotny kolor elewacji.

REKLAMA

  • Zakończył się kolejny etap prac konserwatorskich budynku przy ul. Akademickiej 3 w Warszawie.
  • Ekipa budowlana usunęła nieestetyczny, wtórny tynk fakturowy typu „baranek” i zastąpiono go tynkiem wapiennym zatartym na gładko oraz przywrócono pierwotny kolor elewacji.

 

Budynek przy ul. Akademickiej 3 to dawny Dom Urzędników Ministerstwa Wyznań Religijnych i Oświecenia Publicznego, który powstał w latach 20. XX wieku. Jego eklektyczna forma nawiązuje do architektury barokowej.

Spółdzielnia będąca właścicielem budynku, od dwóch lat prowadzi remont jego elewacji. W 2020 roku udało się wyremontować elewację frontową (od strony ul. Akademickiej i pl. Narutowicza), a w ubiegłym roku część elewacji podwórzowych. W ostatnich miesiącach prace były prowadzone na ścianie frontowej od strony ul. Uniwersyteckiej.

Ekipa budowlana usunęła nieestetyczny, wtórny tynk fakturowy typu „baranek” i zastąpiono go tynkiem wapiennym zatartym na gładko oraz przywrócono pierwotny kolor elewacji.

M.st. Warszawa wsparło tegoroczny remont budynku przy ul. Akademickiej 3 dotacją w wysokości 190 000 zł. Natomiast wykonany w ubiegłym roku remont elewacji frontowej otrzymał w wsparcie w formie refundacji w wysokości 70 000 zł.

Na rewitalizację czekają pozostałe fasady od podwórza oraz od ul. Supińskiego.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie