×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Warszawski deptak w Śródmieściu stanie się dłuższy

  • Autor: PAP
  • 01 cze 2022 14:46
  • Aktualizacja: 01 cze 2022 14:47
Warszawski deptak w Śródmieściu stanie się dłuższy
Od soboty, 4 czerwca deptak na Trakcie Królewskim będzie dłuższy, fot. shutterstock

Od soboty, 4 czerwca deptak na Trakcie Królewskim w Warszawie będzie dłuższy. Do zamykanego w weekendy Krakowskiego Przedmieścia dołączy Nowy Świat – na odcinku od ronda de Gaulle'a do ul. Świętokrzyskiej. Autobusy zostaną skierowane na objazdy.

REKLAMA

Trakt Królewski staje się deptakiem od wielkanocnego weekendu. Dotychczas, w związku z remontem placu Pięciu Rogów i ronda R. Dmowskiego, zamknięte dla ruchu było tylko Krakowskie Przedmieście. Od soboty, 4 czerwca dołączy też Nowy Świat na odcinku od ronda de Gaulle'a do ul. Świętokrzyskiej. Ratusz tłumaczył wtedy skrócenie deptaka tym, że gdyby również jezdnia ul. Nowy Świat została udostępniona dla ruchu pieszego i rowerowego, autobusy miałyby skomplikowaną, a w przypadku wielu linii znacznie wydłużoną trasę objazdu.

W pierwszy weekend czerwca deptak będzie dłuższy, co, jak wyjaśnił ratusz, wynika z zakończenia przebudowy ronda Dmowskiego.

- Dobiegły końca utrudnienia komunikacyjne na rondzie Dmowskiego. Pozwala to na przekierowanie ruchu, jaki odbywa się Nowym Światem. Dodatkowo im bliżej sezonu wakacyjnego, tym mniejszy ruch da się zaobserwować na stołecznych ulicach. Obecne uwarunkowania pozwalają na wdrożenie takiego rozwiązania bez ryzyka zablokowanie przepustowości ścisłego centrum - powiedział PAP zastępca rzecznika stołecznego ratusza Jakub Dybalski.

Zaznaczył też, że deptak zaczynający się już od ronda de Gaulle'a stanowi atrakcję nie tylko dla turystów, ale też warszawiaków. - Podjęliśmy więc decyzję, by wydłużyć deptak już teraz - powiedział.

Wyłączenia w ruchu na Krakowskim Przedmieściu i Nowym Świecie będą wprowadzane w każdą kolejną noc z piątku na sobotę. Podstawowa organizacja ruchu będzie tam przywracana w poniedziałki przed świtem. Z weekendowego deptaku będzie można korzystać do 23 października.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie