×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Warszawski Lumen i Skylight z certyfikatami ekologicznymi

  • Autor: propertydesign.pl
  • 10 mar 2014 09:32
Warszawski Lumen i Skylight z certyfikatami ekologicznymi
fot. Biurowce Lumen i Skylight

Biurowce Lumen i Skylight, wchodzące w skład warszawskiego kompleksu Złote Tarasy, otrzymały certyfikaty ekologiczne BREEAM In-Use International z oceną excellent w kategorii jakość zarządzania oraz very good w kategorii budynek. Lumen i Skylight to pierwsze budynki w Warszawie z certyfikatami BREEAM in-Use-International.

REKLAMA

BREEAM to obok LEED najbardziej znany wielokryterialny system certyfikacji na świecie. W procesie certyfikacji analizuje się takie parametry jak m.in. zużycie energii i wody, emisja dwutlenku węgla, zastosowanie rozwiązań i materiałów przyjaznych dla środowiska, zdrowie i komfort pracowników czy kwestie związane z zarządzaniem obiektem.

Wśród tzw. zielonych rozwiązań wdrożonych w Lumen i Skylight znalazły się m.in. wymiana tradycyjnego oświetlenia na LED-owe i instalacja zbiorników na wodę deszczową, która będzie wykorzystywana do podlewania zieleni. Energia elektryczna dostarczana do biurowców pochodzi w 100proc. ze źródeł energii odnawialnej (świadectwo PTCE). Wdrożono system BMS kontrolujący prace urządzeń zgodnie z ustalonymi harmonogramami, które ograniczają zużycie zarówno energii elektrycznej oraz wody w dłuższej perspektywie. Najemcy i goście mają także możliwość skorzystania z ładowarki samochodów elektrycznych, wprowadzono również udogodnienia dla rowerzystów takie jak prysznice i przebieralnię z szafkami. Wszystkie te elementy zadecydowały o przyznaniu Lumen i Skylight certyfikatów BREEAM In-Use International na poziomie bardzo dobrym.

- Otrzymane przez Lumen i Skylight certyfikaty BREEAM In-Use International stanowią potwierdzenie naszego zaangażowania zarówno w realizację proekologicznych projektów, jak również dbałość o ciągłe udoskonalanie już istniejących obiektów. Troska o środowisko naturalne, a zarazem o komfort i zdrowie osób pracujących w naszych inwestycjach jest jednym z najważniejszych elementów kultury organizacyjnej oraz strategii rozwoju firmy - mówi Arnaud Burlin, dyrektor zarządzający w Europie Centralnej, Unibail-Rodamco.

Charakterystyczny owalny budynek Lumen oraz wieża Skylight są częścią kompleksu handlowo - biurowego Złote Tarasy w Warszawie. Obiekty oferują łącznie ok. 45 000 mkw. powierzchni biurowej klasy A+. Powierzchnie biurowe w Lumenie zlokalizowane są na ośmiu piętrach z optymalnym dostępem do naturalnego światła. Skylight oferuje powierzchnie biurowe na osiemnastu piętrach od poziomu 5 do 22. Na drugim piętrze biura mają bezpośrednie połączenie z centrum handlowo-rozrywkowym Złote Tarasy. Kompleks posiada czterokondygnacyjny parking podziemny na ok. 1 600 miejsc. Właścicielem Lumen i Skylight jest spółka dewelopersko-inwestycyjna Unibail - Rodamco.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie