REKLAMA
PARTNER PORTALU partner portalu
×

Szukaj w serwisie

Warszawski plac Na Rozdrożu przejdzie modernizację

  • Autor: PAP
  • 10 lis 2022 14:23
Warszawski plac Na Rozdrożu przejdzie modernizację
Miasto ogłosiło przetarg na modernizację jednego z ważniejszych węzłów komunikacyjnych stolicy, nowego pl. Na Rozdrożu. fot. Shutterstock

Nowy plac Na Rozdrożu w Warszawie przejdzie modernizację. Ma stać się bardziej przyjazny dla pieszych i podróżnych.

REKLAMA

  • Miasto ogłosiło przetarg na modernizację jednego z ważniejszych węzłów komunikacyjnych stolicy, nowego pl. Na Rozdrożu.
  • W ramach inwestycji pojawią się tu liczne udogodnienia dla pieszych i rowerzystów, w tym dodatkowe windy na przystanki autobusowe na Trasie Łazienkowskiej.
  • Prace powinny zakończyć się do końca przyszłego roku.

We wrześniu br. stołeczni radni przyznali środki na wyczekiwaną przez mieszkańców inwestycję. Teraz Zarząd Dróg Miejskich ogłosił przetarg i do 19 grudnia br. czeka na oferty. Wykonawca będzie miał rok na zrealizowanie prac.

Plac Na Rozdrożu: co w ramach przebudowy?

Planowana przebudowa placu ma obejmować budowę wind na przystanki autobusowe na Trasie Łazienkowskiej oraz przebudowę schodów i samych przystanków. Autobusowe perony zostaną poszerzone, wyposażone w więcej miejsc do siedzenia oraz wyższy, profilowany krawężnik, który ułatwi wsiadanie do autobusu.

Uporządkowany zostanie również ruch rowerowy na placu – powstanie łącznik po zachodniej stronie placu i droga dla rowerów. Połączy ona plac z wiaduktami nad Agrykolą, które obecnie przebudowuje Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta.

Powstanie też bardzo potrzebne przejście dla pieszych – po zachodniej stronie Al. Ujazdowskich, przez wlot ul. Koszykowej. Kolejna „zebra” pojawi się w osi al. Wyzwolenia. Oznacza to likwidację niewygodnych przejść podziemnych.

Równolegle, w rejonie pl. Na Rozdrożu, ma powstać zapowiadany pomnik Bitwy Warszawskiej 1920 roku, upamiętniający zwycięską walkę na przedpolach stolicy. Pomnik zostanie wybudowany w ramach rządowego programu „Niepodległa”. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie