REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Warszawskie pętle w jesiennych kwiatach

  • Autor: UM Warszawa
  • 19 paź 2021 09:52
Warszawskie pętle w jesiennych kwiatach
Zarząd Oczyszczania Miasta (ZOM) w Warszawie udekorował przystanki różnokolorowymi wrzosami i wrzoścami oraz oryginalną kapustą ozdobną. fot. Shutterstock

Na pętlach warszawskiej komunikacji miejskiej pojawiły się jesienne kompozycje kwiatowe. Jak podaje UM Warszawa, Zarząd Oczyszczania Miasta (ZOM) udekorował przystanki różnokolorowymi wrzosami i wrzoścami oraz oryginalną kapustą ozdobną.

REKLAMA

Zmieniające się wraz z porami roku kompozycje na kwietnikach to już stała dekoracja pętli autobusowych i tramwajowych.

W tym roku na kwietnikach debiutują różowe wrzośce. Te kompozycje połączone z zielonymi gałązkami jodły można zobaczyć na pętli w Wilanowie, przy Esperanto i na Nowym Bemowie. Na pętli tramwajowej w al. Krakowskiej pojawiły się wielokolorowe wrzosy, a na rondzie Wiatraczna i Żeraniu FSO wrzosy są zestawione z kapustą ozdobną. W sumie na siedmiu pętlach pasażerowie mogą podziwiać dekoracje z ponad 5 tysięcy roślin.

Typowo jesienne kwiaty zastąpiły kwitnące przez całe lato begonie, gaury i pelargonie. Wybrane przez ZOM rośliny – wrzosy, wrzośce i kapusta ozdobna, mają nie tylko walory dekoracyjne, ale są to przede wszystkim gatunki, które sprawdzą się w jesiennych i wczesnozimowych warunkach pogodowych. Są wytrzymałe, dobrze znoszą zróżnicowane, także te niższe temperatury i radzą sobie również podczas wiatrów i deszczy.

Jesienne dekoracje pozostaną na kwietnikach tak długo, jak pozwoli na to pogoda.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie