Warszawskie przystanki z kodami QRum.warszawa.pl - 20-04-2020 16:36


Zarząd Transportu Miejskiego rozpoczął umieszczanie na przystankach komunikacji miejskiej naklejek z kodami QR, informuje portal miejski Miasta Stołecznego Warszawy. Po zbliżeniu do nich smartfona od razu wyświetli się strona internetowa z rozkładami jazdy wszystkich pojazdów dla danego przystanku.

Wraz z początkiem kwietnia na przystankach Warszawskiego Transportu Publicznego w stolicy zaczęły pojawiać się naklejki z kodami QR i charakterystycznym logo WTP na czerwonym pasku. Kody umieszczane są na słupkach i wiatach w sąsiedztwie gabloty z rozkładami - ale nie bezpośrednio przy niej. Ma to ułatwić korzystanie z rozkładu zarówno osobom korzystającym z kodów QR, jak i podróżującym przeglądającym rozkłady w gablocie. Kod, po zbliżeniu do niego telefonu komórkowego z włączoną funkcją aparatu fotograficznego, przeniesie na stronę internetową WTP z rozkładem jazdy dla danego przystanku.

Naklejki pojawiły się już na popularnych przystankach, takich jak np. przy Dworcu Centralnym czy rondzie Dmowskiego. W czerwcu mają się pojawić już na wszystkich przystankach w pierwszej strefie biletowej.