Warto inwestować. Warszawski biurowiec znów zaskakujePropertydesign.pl - 09-01-2017 16:40


Biurowce, które powstały przed 2000 rokiem, mogą ciągle podnosić swój standard i tym samym zwiększać konkurencyjność. Saski Point, który otrzymał certyfikat BREEAM IN-USE w dwóch kategoriach jest na to najlepszym dowodem.

Zlokalizowany przy ul. Marszałkowskiej 111 w Warszawie, budynek biurowy Saski Point zaprojektowany przez APA Wojciechowski otrzymał certyfikat BREEAM IN-USE International na poziomie „Very Good” w kategoriach „Building Management” oraz „Asset Performance”.

Warszawski budynek biurowy Saski Point oferuje powierzchnie do wynajęcia o łącznej wielkości ponad 8 tys. mkw. Obiekt został oddany do użytku w 1999 roku. Biurowiec dysponuje m.in. podniesionymi podłogami, elastycznymi możliwościami kształtowania powierzchni najmu, rozbudowanym systemem zarządzania budynkiem, 24-godzinnym serwisem ochrony, dwupoziomowym parkingiem podziemnym oraz zewnętrznym parkingiem rowerowym.

W ostatnim czasie obiekt przeszedł modernizacje powierzchni wspólnych, w tym obszaru recepcji głównej. - Podstawowym celem modernizacji holu w budynku Saski Point było odświeżenie wizerunku biurowca oraz nadanie mu indywidualności - mówi Tomasz Wuczyński z firmy Grupa Plus, odpowiedzialnej za projekt nowej recepcji. Obiekt będący częścią większego założenia biurowego posiada wejście główne zlokalizowane przy ruchliwej ulicy, czego konsekwencją był brak wyraźnego zaakcentowania go w skali pierzei i elewacji samego budynku - dodaje architekt.

Budynek położony jest w ścisłym centrum miasta w tzw. Centralnym Obszarze Biznesu, tuż przy dwóch stacjach metra – Świętokrzyska i Ratusz Arsenał oraz przy kilku liniach autobusowych i tramwajowych.  - W obecnych czasach świadomość najemców odnośnie wpływu budynków na środowisko jest coraz większa w związku z tym, aby nasz obiekt był dla nich atrakcyjny, dokładamy wszelkich starań, by stale podnosić jego jakość i zdobywać renomowane certyfikaty. Takie działania pozostają zauważone przez naszych partnerów, co przekłada się na wysoki poziom wynajęcia budynku Saski Point – powiedziała Kamila Piekarska, Asset Management w CA Immo.