×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Ważna łódzka arteria w remoncie. Będą duże zmiany

  • Autor: PAP
  • 06 kwi 2021 13:56
Ważna łódzka arteria w remoncie. Będą duże zmiany
Rozpoczyna się remont ul. Obywatelskiej w Łodzi, fot. shutterstock

Rusza jedna z największych tegorocznych inwestycji drogowych w Łodzi - remont ulicy Obywatelskiej. To wylotowa trasa łącząca kilkudziesięciotysięczne osiedle Retkinia m.in. z południową częścią miasta. Koszt inwestycji to blisko 10 mln zł.

REKLAMA

Jak poinformował Marcin Sośnierz z Zarządu Inwestycji Miejskich w Łodzi, droga przebudowana będzie na odcinku od ul. Waltera-Janke do ul. Nowe Sady. Jego zdaniem ul. Obywatelska ma być nie tylko wygodniejsza do jazdy, ale i bezpieczniejsza.

- Przebudowane będą dotychczasowe skrzyżowania, gdzie powstaną ronda. W okolicy znajdują się centra logistyczne, więc zmieniony układ drogowy przystosowany będzie również dla samochodów ciężarowych. Słynąca z "księżycowego" krajobrazu jezdnia zostanie wymieniona na gładką, a chodniki również doczekają się nowej nawierzchni - wyjaśnił Sośnierz.

Dodał, że remont ul. Obywatelskiej przewiduje też budowę drogi rowerowej, która docelowo zostanie pociągnięta aż do skrzyżowania z al. Jana Pawła II. Powstaną nowe zatoki autobusowe wraz z przystankami komunikacyjnymi. Oświetlenie, kanalizacja deszczowa oraz odwodnienie zostaną unowocześnione.

- Przewidujemy też postawienie nowych drobnych form architektonicznych - koszy na śmieci i ławek. Wzdłuż ulicy pojawi się jeszcze więcej zieleni. Zasadzonych zostanie 18 nowych drzew, prawie 1,5 tysiąca krzewów i niemal 900 metrów kwadratowych trawników - powiedział.

Prace przy remoncie drogi zaczną się od rozłożenia i zgrzewania bypassa wodociągu. W poniedziałek 12 kwietnia zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu. W pierwszym etapie będzie to jednostronne zawężenie do jednego pasa ruchu od ul. Elektronowej do ul. Nowe Sady. Dodatkowo rozpocznie się na tym odcinku frezowanie nawierzchni i ruszą roboty kanalizacyjne, które zakładają wymianę kanalizacji deszczowej.

Koszt inwestycji to 9,6 mln zł. Przebudowa ulicy Obywatelskiej ma zostać zrealizowana do połowy 2022 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie