×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Ważna ulica w Poznaniu jak nowa

  • Autor: PAP
  • 26 cze 2018 11:40
Ważna ulica w Poznaniu jak nowa
fot. pixabay

Za ok. 3 mln zł na ul. Rybaki w Poznaniu uspokojono ruch, ulepszono nawierzchnię, poszerzono chodniki dla pieszych i posadzono ponad 20 drzew. Władze Poznania poinformowały w poniedziałek o zakończeniu modernizacji; trwają ostatnie odbiory wykonanych prac.

REKLAMA

- Symbolicznie kończymy remont ul. Rybaki. Trwają jeszcze odbiory, więc znalezione usterki będą usuwane przez wykonawcę. Cel, który chcieliśmy osiągnąć, to rewitalizacja ulicy, poprawienie sytuacji pieszych poprzez nowe chodniki i nasadzenie nowej zieleni. Poprawi się też bezpieczeństwo poprzez ograniczenie tranzytu, który odbywał się między ulicami Krakowską a Strzelecką - podkreślił w poniedziałek zastępca prezydenta Poznania Maciej Wudarski.

Jak tłumaczył, w ramach modernizacji ulicy, do dyspozycji pieszych oddano chodniki o szerokości od 2 do 3,5 metrów. Wzdłuż ulicy pojawiło się również ponad 20 drzew, 5 ławek i 400 m kw. terenu zagospodarowanego pod tzw. zieleń niską. Ul. Rybaki po modernizacji - na odcinku od ul. Strzałowej do ul. Krakowskiej oraz od ul. Strzałowej za skwerem w kierunku ul. Strzeleckiej - stała się drogą jednokierunkową.

Poznański magistrat poinformował w poniedziałek, że po zachodniej stronie ulicy pomiędzy skrzyżowaniami ulic Rybaki/Krakowska i Rybaki/Kwiatowa, w godzinach od 18 do 8 rano następnego dnia obowiązywać będzie zakaz postoju. "Znak nie będzie dotyczył pojazdów z identyfikatorami mieszkańców sektora czwartego Strefy Płatnego Parkowania, na którym znajduje się m.in. ul. Rybaki. To nowatorskie rozwiązanie, realizowane w Poznaniu po raz pierwszy" - podkreślił magistrat.

W ramach modernizacji ulicy wykonano również nowe przyłącza kanalizacji deszczowej, zamontowano nowe oświetlenie uliczne, a także rozbudowano w tym miejscu system monitoringu.

Łączny koszt modernizacji wyniósł ok. 3 mln zł. Środki na przebudowę pochodziły z wpływów ze Strefy Płatnego Parkowania. Przeprowadzone prace były uzgadniane z Plastykiem Miejskim, Miejskim Konserwatorem Zabytków oraz Radą Osiedla.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie