×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Wchodzą na rynek PRS z przytupem. Nowa inwestycja powstaje niedaleko Galerii Mokotów w Warszawie

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 23 lut 2023 11:13
Wchodzą na rynek PRS z przytupem. Nowa inwestycja powstaje niedaleko Galerii Mokotów w Warszawie
Nowoczesny budynek przy ul. Obrzeżnej, zlokalizowany w pobliżu Galerii Mokotów na warszawskim Służewcu biznesowym, został zaprojektowany z myślą o potrzebach młodych profesjonalistów i studentów, fot. mat. prasowe

BPI Real Estate Poland i Acteeum Group wchodzą na rynek PRS w Polsce. Otrzymali pozwolenie na budowę dla nowej inwestycji przy ulicy Obrzeżnej w Warszawie, niedaleko Galerii Mokotów. Wcześniej planowano tu budowę hotelu.

REKLAMA

  • BPI Real Estate Poland oraz Acteeum Group rozszerzają działalność o sektor PRS  w Polsce.
  • W ciągu najbliższych kilku tygodni deweloperzy przy współpracy z JLL wprowadzą na rynek nową inwestycję, która powstanie przy ulicy Obrzeżnej na mokotowskim Służewcu w Warszawie.
  • Kilkunastopiętrowy budynek, w którym znajdzie się 565 lokali na wynajem oraz atrakcyjne części wspólne posiada już prawomocne pozwolenie na budowę.
  • Nowoczesna inwestycja będzie realizowana zgodnie z ekologiczną certyfikacją BREEAM na poziomie Very Good w ramach współpracy joint venture BPI Real Estate Poland z Acteeum Group.

Polski sektor nieruchomości mieszkaniowych przechodzi obecnie transformację. W związku z rosnącym popytem na rynku najmu rozszerzyślimy naszą ofertę o projekt przeznaczony dla klienta instytucjonalnego w ramach sektora PRS. Nasza strategia biznesowa zakłada realizację inwestycji w najbardziej atrakcyjnych lokalizacjach w topowych miastach Polski zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, w tym koncepcją 15-minutowego miasta. Dlatego też nasz najnowszy projekt w Warszawie powstaje w bliskim sąsiedztwie licznych miejskich udogodnień, jak kina, restauracje, kawiarnie, siłownie, uczelnie, centra handlowe i obiekty biurowe. Inwestycja zostanie zrealizowana przez nas przy partnerstwie joint venture z Acteeum Group. W procesie sprzedaży projektu na rzecz inwestora instytucjonalnego wpierać nas będzie Jones Lang LaSalle (JLL), co rozpocznie się w ciągu kilku najbliższych tygodni – mówi Béranger Dumont, dyrektor generalny BPI Real Estate Poland.

Inwestycję Obrzeżna zamierzamy zaprezentować inwestorom na targach MIPIM. Na doradcę projektu wybrana została firma Jones Lang LaSalle (JLL), i to właśnie ona zwróci się do najważniejszych podmiotów funkcjonujących na rynku wynajmu prywatnego o rozmowy na temat inwestycji. Przedstawiciele BPI Real Estate Poland i Acteeum Group będą również dostępni, by udzielać zainteresowanym dodatkowych informacji na temat obiektu, jego rozplanowania, kosztów budowy, przychodów z najmu i terminów realizacji – dodaje Arne Bongenaar, partner zarządzający Acteeum Group.

Nowoczesny budynek przy ul. Obrzeżnej, zlokalizowany w pobliżu Galerii Mokotów na warszawskim Służewcu biznesowym, został zaprojektowany z myślą o potrzebach młodych profesjonalistów i studentów. Znajdzie się w nim 565 lokali na wynajem o powierzchniach od 17 do 34 mkw. oraz 140 mkw. powierzchni usługowej na parterze – doskonałym miejscem na np. oryginalną kawiarnię. W budynku, składającym się łącznie z 14 kondygnacji (13 pięter), zaplanowano liczne co-livingowe przestrzenie, w tym kuchnię, pralnię, pokój gier, siłownię i saunę, a także salę co-workingową dla osób pracujących zdalnie. Projekt uwzględnia również powstanie 3 tarasów z miejscami do relaksu i panoramicznym widokiem na miasto. Nie zabraknie też 112 miejsc postojowych dla samochodów w garażu podziemnym oraz dodatkowo 38 miejsc naziemnych.

Inwestycja przy ul. Obrzeżnej będzie posiadała Certyfikat BREEAM na poziomie „Very Good”, który wyznacza standardy w projektowaniu zrównoważonego, zielonego budownictwa. Co więcej, zwiększyliśmy powierzchnię biologicznie czynną na jej terenie. Zoptymalizowaliśmy m.in. powierzchnię garażu podziemnego i uzyskaliśmy możliwość posadzenia zieleni w gruncie rodzimym oraz lepszego wchłaniania wód opadowych. Poza ekologicznymi benefitami wynikającymi z dostępności usług w zasięgu spaceru, nie zabraknie miejsc do ładowania aut elektrycznych oraz parkingów dla rowerów. Aktualnie dopracowujemy szczegóły harmonogramu budowy, której rozpoczącie planowane jest jeszcze tego lata  – opowiada Andrzej Świder, dyrektor projektu w BPI Real Estate Poland.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie