REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

We Wrocławiu powstanie pięć basenów osiedlowych?

  • Autor: PAP
  • 09 paź 2018 16:14
We Wrocławiu powstanie pięć basenów osiedlowych?
fot. unsplash

Budowę pięciu basenów osiedlowych podczas najbliższej kadencji Rady Miejskiej Wrocławia zapowiedział we wtorek KWW Bezpartyjny Ruch Obywatelski Jerzego Michalaka. Baseny mają powstać przy wrocławskich szkołach.

REKLAMA

Jerzy Michalak, który kandyduje na urząd prezydenta Wrocławia, powiedział we wtorek podczas konferencji prasowej, że chciałby, aby do 2023 r. powstało w stolicy Dolnego Śląska pięć pływalni.

"Chcemy w tej kwestii korzystać zarówno z funduszy wojewódzkich, jak i rządowych. Sprawdzimy też możliwość zastosowania partnerstwa publiczno-prywatnego. Wrocławski Delfinek będzie jednym z kluczowych projektów w zakresie sportu" - powiedział Michalak.

Ubiegający się o mandat radnego Aleksander Obłąk dodał, że osiedlowe baseny mogłyby powstać na Zakrzowie, Gądowie, Maślicach, Gajowicach i Nadodrzu, a w przyszłości również na Stabłowicach.

"Co istotne, basen na Zakrzowie jest od dawna zaprojektowany, ale nie znaleziono pieniędzy na jego budowę. Wydaje się to dziwne w kontekście wydania przez gminę 20 mln zł na transmisję z World Games 2017" - powiedział Obłąk.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie