×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

We Wrocławiu walka o dawne LO: rada osiedla chce domu kultury, miasto - sprzedaży terenu

  • Autor: PAP
  • 21 mar 2018 15:00
We Wrocławiu walka o dawne LO: rada osiedla chce domu kultury, miasto - sprzedaży terenu
fot. pixabay

Rada wrocławskiego osiedla Gajowice chce, by w dawnym budynku po LO nr V powstał osiedlowy dom kultury, na co nie chce zgodzić się wrocławski magistrat. Miasto chce sprzedać budynek i przyległy do niego teren, a uzyskane pieniądze przeznaczyć na dom kultury w innej części osiedla.

REKLAMA

Dziś na wrocławskim osiedlu Gajowice funkcjonuje jedno centrum inicjatyw lokalny. To budynek położony na obrzeżach osiedla, który może pomieścić 30 osób - powiedział w środę PAP Paweł Pomian, sekretarz Rady Osiedla Gajowice.

Pomian podkreślił, że mieszkańcy Gajowic zabiegają o adaptację budynku po byłym Liceum Ogólnokształcący nr V przy ul. Grochowej na dom kultury i inicjatyw lokalnych, ponieważ obecny budynek jest za mały i źle położony. "Budynek po LO leży zaś w centrum osiedla. Mamy na osiedlu klub seniora, który liczy już 100 osób, działa chór i jest wiele mniejszych inicjatyw, a nie mamy miejsca, w którym moglibyśmy się spotykać" - powiedział Pomian.

Według niego miasto zamierza sprzedać budynek po byłym LO oraz teren do niego przyległy deweloperom. "Na terenie obok budynku LO mogłoby powstać też legalne targowisko, którego nie ma, bo inny teren został sprzedany deweloperom i trzeba było targowisko zlikwidować" - powiedział sekretarz rady osiedla.

Dodał, że prężenie działające miejsce inicjatyw lokalnych jest potrzebne na Gajowicach również po to, aby zaktywizować mieszkańców do działań społecznych.

Rada Osiedla podjęła uchwałę, w której zwraca się do władz Wrocławia o adaptację budynku po byłym LO na cele społeczne. Miasto jednak zamierza sprzedać ten budynek oraz teren do niego przyległy. "Ekspertyzy techniczne, które wykonaliśmy pokazują, że budynek jest w złym stanie technicznym. W związku z tym planujemy sprzedać tę działkę, a pieniądze przeznaczyć na cele społeczne, m.in. na powstanie centrum aktywności lokalnej na Gajowicach" - powiedział PAP rzecznik miast Arkadiusz Filipowski.

Rzecznik dodał, że takie centrum mogłoby powstać w miejscu oddalonym o 300 metrów od budynku byłego liceum, na ulicy Skwierzyńskiej. "Miastu również zależy by na Gajowicach powstało centrum aktywności lokalnej" - dodał Filipowski.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie