REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Wejdź do gry i walcz o zmiany w swoim mieście. Rusza głosowanie na projekty w Lechstarterze

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 18 kwi 2018 13:12
Wejdź do gry i walcz o zmiany w swoim mieście. Rusza głosowanie na projekty w Lechstarterze
fot. mat. prasowe

Trwa III edycja programu Lechstarter, w którym na kreatywne idee zmieniające polskie miasta czeka aż 1 000 000 zł! Ze wszystkich nadesłanych pomysłów jury wyłoniło najlepsze, które 6 kwietnia trafiły pod głosowanie internautów. Teraz wszystko leży w rękach lokalnych społeczności. To one wybiorą wyjątkowe projekty, którym Leszek Chmielewski przekaże aż 15 grantów o wartości 50 i 100 tys. zł.

REKLAMA

Lechstarter to program, który pozytywnie zmienia polskie miasta, umożliwiając wcielanie w życie oryginalnych pomysłów na ich rewitalizację. O wsparcie internautów zawalczą projekty z całej Polski. W tym roku w finale znalazły się inicjatywy z takich miast jak Warszawa, Gdańsk czy Poznań, ale także mniejszych, m.in. z Ełku czy Lipna.

O tym, czy dany projekt zostanie zrealizowany, zadecydują teraz sami mieszkańcy, przy czym każda osoba codziennie może oddać aż 3 głosy – po jednym na każdą kategorię grantów. Wystarczy zarejestrować się na stronie lechstarter.pl lub wykorzystać aplikację na fanpage’u Lecha na Facebooku, przejść do jednej z trzech kategorii dotacji: GRANTY, MIKROGRANTY lub AKADEMIA GRANTÓW i wybrać najciekawszy projekt. Czasu jest sporo, bowiem głosować można do 17 maja. Projekty, które w tym czasie zdobędą największą liczbę głosów w swojej kategorii, jeszcze w tym roku zostaną zrealizowane i oddane do użytku lokalnych społeczności. Marka Lech Premium przyzna aż 15 grantów o łącznej wartości 1 000 000 zł: 5 GRANTÓW o wartości 100 000 zł i 7 MIKROGRANTÓW po 50 000 zł dla organizacji oraz 3 dotacje po 50 000 zł w kategorii AKADEMIA GRANTÓW, w której swojej projekty zgłaszali indywidualni, zaangażowani w sprawy lokalne społecznicy.

Do finału III edycji Lechstartera dotarło 48 inicjatyw, które zostały wybrane przez jury w składzie: Teresa Latuszewska-Syrda, Piotr „Vienio” Więcławski oraz Filip Springer, który mówi: To już trzecia edycja programu i bardzo cieszy mnie, że uczestnicy wciąż zaskakują nas wyjątkowymi pomysłami. Wybór finałowych projektów nie był prosty, jednak wierzę, że do decyzji Polaków trafiły idee, które mogą realnie wypłynąć na społeczności, którym są dedykowane.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie