×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Wiele dawnych kamienic to pudełka czekoladek - nie wiadomo, na co się trafi

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 23 lis 2018 14:21
Wiele dawnych kamienic to pudełka czekoladek - nie wiadomo, na co się trafi
fot. mat. pras. Mzuri

Mzuri jest największą w Polsce firmą zarządzającą wynajmem mieszkań, obsługującą 4 tys. mieszkań w ponad 30 miastach kraju. Za tymi liczbami stoi nie tylko przemysł wynajmu, ale również aspekt modernizacyjny. O procesie odnawiania lokali i wprowadzania ich powtórnie na rynek opowiada projektant łódzkich realizacji Mzuri, Farid Agajew.

REKLAMA

Mzuri zajmuje się nie tylko wynajmem nieruchomości, ale również ich modernizacją i remontem, także zabytkowych kamienic. Odnowione lokale oddawane są w standardzie "pod klucz". - Nasz proces projektowy wygląda bardzo standardowo. Najpierw przeprowadzamy analizę uwarunkowań prawnych, analizę urbanistyczną pod kątem możliwości adaptacji kamienicy oraz analizę możliwości rozbudowy. Wynikowa tychże działań pozwala nam stworzyć koncepcję architektoniczną remontu i przebudowy danej kamienicy. Dalej uzgadniamy proponowane rozwiązania z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków i czekamy na pozwolenia - mówi Farid Agajew, właściciel AGHAYEV Pracownia Projektowa, autor łódzkich realizacji Mzuri.

Mzuri odnawia nieruchomości całościowo, tj. zarówno wnętrza, jak i elewacje. - Przeprowadza się w razie konieczności wzmocnienie konstrukcji, wymieniane są instalacje i doprowadzane media - mówi Agajew.

Wiele dawnych kamienic to pudełka czekoladek - nie wiadomo, na co się trafi. - Najbardziej wymagającym łódzkim adresem była realizacja przy ul. Pabianickiej 35, zaś naszym flagowym projektem jest obiekt przy ul. Targowej 55 - zdradza architekt.

Grupa Mzuri powstała w 2010 r. Mzuri jest największą w Polsce firmą zarządzającą wynajmem mieszkań, obsługującą 4 tys. mieszkań w ponad 30 miastach kraju. Na terenie aglomeracji górnośląskiej firma zarządza ok. 500 mieszkaniami i zatrudnia ok. 10 specjalistów.

Mzuri CFI (CrowdFunding Investing) jest formułą inwestowania grupowego w nieruchomości na wynajem grupy Mzuri funkcjonującą od 2014 roku. Dzięki unikalnej strukturze dowolne osoby prywatne mają możliwość zainwestowania w wynajem mieszkań lub remonty kamienic inwestując 10 tys. złotych lub więcej. Dotychczas różne spółki Mzuri CFI zebrały kapitał o wartości ponad 25 mln złotych od kilkuset inwestorów, które zostały zainwestowane w remont i wynajem ok. 10 kamienic oraz kilkudziesięciu mieszkań. Mzuri CFI 1 i Mzuri CFI 2 wypłaciły dotychczas swoim inwestorom ponad 1 mln zł zysku. Pozostałe spółki są wciąż w okresie inwestycyjnym.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie