REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Wielka budowa przy oświęcimskim dworcu już niebawem w blokach startowych

  • Autor: PAP
  • 04 cze 2018 16:47
Wielka budowa przy oświęcimskim dworcu już niebawem w blokach startowych
fot. pixabay

W sierpniu rozpocznie się budowa wielopoziomowego parkingu obok dworca kolejowego w Oświęcimiu – dowiedziała się w poniedziałek PAP w magistracie. Samorząd podpisał już umowę z wykonawcą i przekazał mu plac budowy. Inwestycja ma się zakończyć wiosną 2020 r.

REKLAMA

Czterokondygnacyjny budynek pomieści 300 samochodów. Miejsca dla niepełnosprawnych znajdą się na parterze. Tam też można będzie naładować akumulatory samochodów elektrycznych. Przewidziano miejsca dla rowerów, skuterów i motocykli.

Parking wybuduje Bielskie Przedsiębiorstwa Budownictwa Przemysłowego z Bielska-Białej, które otrzyma za to 19,3 mln zł. Rzecznik magistratu Katarzyna Kwiecień powiedziała, że samorząd pozyskał na ten cel 14,3 mln zł z UE. Reszta będzie pochodziła z budżetu Oświęcimia.

Parking wielopoziomowy typu Park and Ride powstanie w miejscu, które do niedawna zajmował nieczynny od wielu lat hotel Glob. Jego rozbiórka zakończyła się z końcem kwietnia.

W pobliżu parkingu powstać ma też nowy dworzec kolejowy. Na razie nie wiadomo, kiedy ruszy budowa, bo kolej unieważniła przetarg na wykonawcę. Wpłynęła jedna oferta, ale konsorcjum trzech firm zażądało zbyt wysokiej kwoty - ponad 16,5 mln zł. Kolej chce przeznaczyć na ten cel 11,5 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie