REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Wielka inwestycja w Gródku nad Dunajcem. Do przebudowy centrum miejscowości

  • Autor: PAP
  • 30 sie 2017 13:46
fot. shutterstock

Chętnie odwiedzany przez letników Gródek nad Dunajcem planuje przebudować swoje centrum tak, by lepiej odpowiadało potrzebom turystów. Zastępca wójta gminy Mieczysław Hajduga mówi, że będzie to spora inwestycja - jej szacunkowy koszt to 5-6 mln zł.

REKLAMA

Plan turystyczno-rekreacyjnego zagospodarowania centrum Gródka już powstał. Teraz władze gminy liczą na dofinansowanie unijne i wsparcie sponsorów.

"Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to prace nad realizacją planu mogłyby ruszyć jeszcze w przyszłym roku. Myślę, że ukończenie modernizacji to kwestia dwóch, trzech lat" - powiedział zastępca wójta gminy Gródek nad Dunajcem.

Jak podkreślił, unowocześnienie centrum miejscowości posłuży letnikom, których z roku na rok przybywa; rozrasta się baza noclegowa. Inwestycja ma nie tylko cele praktyczne, ale i estetyczne. "Wokół centrum Gródka powstają nowe obiekty; chcemy, by centrum miejscowości było równie reprezentatywne" - wyjaśnił Hajduga.

Obecnie centrum miejscowości zajmują m.in. pole namiotowe, przestrzenie gastronomiczne i handlowe, budynek poczty. Zastępca wójta zapewnił, że przeznaczenie terenów pozostanie to samo, ale po modernizacji obszar ten, obejmujący także cypel na Jeziorze Rożnowskim, będzie atrakcyjniejszy.

Jednym z najważniejszych elementów przebudowy i unowocześnienia tego terenu ma być budowa promenady z platformą widokową oraz utworzenie centrum informacji turystycznej w budynku, w którym obecnie mieści się punkt pocztowy. Na poddaszu tego obiektu znajdą się pomieszczenia Gminnego Ośrodka Kultury.

Turyści i mieszkańcy - jak mówił Hajduga - zwracają uwagę na brak toalet i zaplecza socjalnego w sąsiedztwie terenów rekreacyjnych i wypoczynkowych. Takie zaplecze mieścić się będzie w podziemiach budynku, który powstanie w miejscu, gdzie obecnie są punkty handlowe i gastronomiczne. Budynek ten ma pełnić funkcje handlowe i gastronomiczne. Będzie miał też m.in. taras widokowy.

Plan zagospodarowania centrum Gródka obejmuje budowę miejsc parkingowych oraz placów przeznaczonych na wydarzenia artystyczne.

Gródek nad Dunajcem to gmina wiejska w powiecie nowosądeckim, a jej siedzibą jest właśnie Gródek nad Dunajcem. Historia gminy sięga XIV wieku, zaś nazwa nawiązuje do zamku broniącego doliny Dunajca. Przez region ten wiodą liczne szlaki turystyczne. Gmina leży nad sztucznymi jeziorami Rożnowskim i Czchowskim, powstałymi w wyniku spiętrzenia rzeki Dunajec.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie