×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Wielka, kolorowa inwestycja na Mordorze. Kuryłowicz&Associates projektują kompleks turystyczno-hotelowy

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 06 maj 2022 11:31
Wielka, kolorowa inwestycja na Mordorze. Kuryłowicz&Associates projektują kompleks turystyczno-hotelowy
Przy ul. Komputerowej na warszawskim Mordorze powstanie kompleks turystyczno-hotelowy zaprojektowany przez pracownię Kuryłowicz&Associates, fot. mat. pras.
Wielka, kolorowa inwestycja na Mordorze. Kuryłowicz&Associates projektują kompleks turystyczno-hotelowy
Wielka, kolorowa inwestycja na Mordorze. Kuryłowicz&Associates projektują kompleks turystyczno-hotelowy

Na Służewcu Przemysłowym w Warszawie, potocznie zwanym Mordorem, powstanie nowa inwestycja, która ma wpisać się w dopełnianie tej części stolicy innymi funkcjami, niż biurowa. Inwestor ACER RE S.K.A. zapowiada, że powstanie tu kompleks hotelowo-turystyczny.

REKLAMA

  • Przy ul. Komputerowej mają powstać cztery sześciokondygnacyjne budynki.
  • W budynkach powstanie 632 jednostek typu hotelowo-turystycznego oraz 172 pokoi hotelowych.
  • Za projekt odpowiada renomowana pracownia Kuryłowicz&Associates.

- Kompleks został tak przemyślany, aby każdy z budynków był niezależny pod względem swojej funkcji jednak korzystający ze wspólnego dziedzińca i usług. Jeden z budynków zaprojektowaliśmy w układzie funkcjonalnym hotelu, spełniając wymagania dla standardów trzy gwiazdkowych – mówi Maria Saloni-Sadowska, architekt-partner w Kuryłowicz & Associates.

Architekci zaprojektowali budynki tak, aby było możliwe w przyszłości łączenie przez inwestora lub najemców pojedynczych jednostek tworząc większe, wielomodułowe przestrzenie. Architekci wyznaczyli także strefy, w których możliwe jest wprowadzenie dodatkowych funkcji uzupełniających typu co-working czy też wspólnych kuchni i pralni. Na ostatnich poziomach zaprojektowane zostały strefy konferencyjne posiadające wyjście na taras. Takie podejście projektowe pozwala na dużą elastyczność funkcjonalną projektowanego obiektu i możliwych adaptacji przestrzeni w przyszłości.

Każdy z budynków podzielony jest na bryły z wydzieloną i podkreśloną częścią skierowaną w kierunku dziedzińca. Budynek położony wzdłuż ulicy Komputerowej posiada dodatkowo wyróżnioną narożnikową część, która zaakcentuje wjazd do całego kompleksu.

- Wyodrębnione bryły wykończone zostaną okładziną elewacyjną w różnorodnych, dopełniających się harmonijnie zestawieniach barw. Pozostałą część zaproponowano w układzie jasnych wykończeń i równomiernych okien – tłumaczy Paulina Kalska, architekt z Kuryłowicz & Associates.

Całość założenia stanowi przestrzenną grę płaszczyzn i brył, co w ciekawy sposób podkreśla założenia funkcjonalne i dynamiczny charakter projektowanego zespołu budynków.

Naturalny mikroklimat

 W centralnej części dziedzińca znajduje się strefa zieleni wysokiej, która pełni bardzo istotną rolę w percepcji całej inwestycji. Jest to główny punkt widokowy i ważny element tworzący swoisty mikroklimat mający przywoływać na myśl naturalny krajobraz leśny Prostokątny plan zieleni uzupełniony jest również przez zróżnicowane gatunki zieleni niskiej koszonej i okrywowej. Całość zdynamizowana będzie swobodnie rozlokowanymi nasadzeniami wyższymi typu drzewa i krzewy.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie