REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Wielki powrót szkła na salony

  • Autor: Property Design
  • 15 sty 2014 14:53

Szkło jako element dekoracyjny i wykończeniowy wnętrz długo było niedoceniane. Niesłusznie kojarzyło się z chłodem i sterylnością, natomiast jego liczne zalety były pomijane. Teraz jednak sytuacja wydaje się zmieniać – trendy na 2014 rok zapowiadają wielki powrót szkła na salony i nie tylko.

REKLAMA

Niejeden z nas, stojąc przed dylematem dotyczącym wykończenia mieszkania czy domu, zastanawiał się, jak połączyć estetykę z praktycznością. Okazuje się, że szkło idealnie wpasowuje się nie tylko w obowiązujące trendy, ale też spełnia wysokie wymagania nabywców co do jakości produktu. Dobrym przykładem mogą być panele z hartowanego szkła, które dzięki swojej niezwykłej trwałości i walorom estetycznym ozdobią każde wnętrze. Z powodzeniem zastąpią one obrazy w salonie, pokoju dziecinnym czy gabinecie. Dobrze sprawdzą się także w roli szklanych drzwi, na przykład do sypialni i do łazienki. Tego typu drzwi są wykonane ze szkła hartowanego warstwowego z grafiką w systemie 5.5.4. Ich główną zaletą jest fakt, że są nieprzezierne, ale przepuszczają światło dając gwarancję intymności, a zarazem piękny efekt wizualny rozjaśnionego wzoru. Utrzymanie ich w czystości nie jest pracochłonne, ani nie wymaga specjalnych środków czyszczących. Istnieje także możliwość podświetlenia panelu różnymi kolorami, przez co wnętrze zyskuje niepowtarzalny charakter.

– Wzór wybrany przez klienta zostaje zalaminowany w szkle, dzięki czemu kolory nie zmieniają się i nie blakną – mówi Wiesław Śmigielski, właściciel firmy Colour Glass z Poznania specjalizującej się w wyrobie paneli szklanych. – Dodatkowym atutem jest praktycznie nieograniczona możliwość wyboru takiego motywu jaki nas interesuje. Może być to fotografia lub grafika z tysięcy dostępnych szablonów.

Oryginalność i precyzja

Każdy panel wykonywany jest z precyzją i dokładnością. Atest przyznany przez Instytut Szkła i Ceramiki w Warszawie PN-EN 12150-1 daje nam pewność, że wybrany przez nas produkt będzie bezpieczny w użytkowaniu oraz odporny na zarysowania, wysokie temperatury i wilgoć.

– Do każdego projektu podchodzimy indywidualnie, aby zapewnić klientom zadowolenie i satysfakcję z produktu, który będzie gościł w ich domach przez wiele lat – mówi Wiesław Śmigielski. - Na nasze wyroby udzielamy 2 letniej gwarancji z możliwością przedłużenia jej do 7 lat – nadmienia.

Szkło bez wątpienia jest jedną z najmodniejszych i najciekawszych opcji na ciekawe wykończenie pomieszczenia. Pasuje do wielu powierzchni, a efekt, jaki daje, jest niewspółmiernie mały do nakładu czasu potrzebnego na jego pielęgnacje. Właściwie dobrana szklana dekoracja nie tylko wpasuje się w obowiązujące trendy, ale też pozostanie klasyczna i gustowna przez lata.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie