REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Wielkie plany Kalisza dzięki budżetowi obywatelskiemu

  • Autor: PAP
  • 30 paź 2017 14:04
Wielkie plany Kalisza dzięki budżetowi obywatelskiemu
Kalisz

60 zadań zostanie zrealizowanych w 2018 roku w ramach kaliskiego budżetu obywatelskiego na łączną kwotę 5 mln złotych. Wśród realizacji znajdą się m.in. wybudowanie pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego oraz zakup unikatowej kolekcji rysunków i grafik profesora Andrzeja Niekrasza.

REKLAMA

Ze 118 zaproponowanych projektów w ramach budżetu obywatelskiego mieszkańcy wyłonili 60 zadań. Na propozycje zagłosowało łącznie 18 945 kaliszan.

- Mieszkańcy po raz kolejny potwierdzili, że budżet obywatelski to święto demokracji. Rekordowa frekwencja tegorocznego głosowania jest świadectwem aktywności oraz troski mieszkańców o losy naszego miasta. To upowszechnianie idei samorządności oraz rosnąca świadomość kaliszan jest powodem do dumy i pozwala z optymizmem spojrzeć na przyszłość miasta - powiedział na piątkowej konferencji prasowej prezydent miasta.

Jego zdaniem, zwycięskie projekty są "jedyne w swoim rodzaju". Ich realizacja - jak podkreślił Sapiński - wpłynie m.in. na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców Kalisza, podniesienie komfortu życia oraz poszerzenie oferty wydarzeń kulturalnych.

Jak podkreśliła wiceprezydent Barbara Gmerek w tej edycji budżetu widać większą liczbę zadań kulturalnych. - Mamy więcej projektów dotyczących zorganizowania koncertów i spotkań, które integrują mieszkańców osiedli i ściągają do miasta osoby z okolicznych miejscowości - powiedziała.

Spośród wybranych do realizacji projektów największą liczbę głosów, bo 3005 oddano na zadanie o nazwie "Modernizacja kuchni oraz pralni w Domu Pomocy Społecznej w Kaliszu" za kwotę 510 tysięcy złotych.

W ramach budżetu obywatelskiego w 2018 roku zostaną zakupione nowe boksy dla bezdomnych psów z kaliskiego schroniska, modernizacje przejdą hale sportowe i nawierzchnie niektórych kaliskich ulic a przy szkołach powstaną parkingi rowerowe.

Zostanie zakupiony samochód do przewozu osób niepełnosprawnych, w Parku Przyjaźni powstanie automatyczna toaleta publiczna, dla zawodników Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego zostaną zakupione wyczynowe rowery wyścigowe a Szkoła Muzyczna w Kaliszu wzbogaci się o nowe instrumenty.

Zostanie wybudowany pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego. Wśród zwycięskich projektów znalazł się także między innymi zakup unikatowej kolekcji rysunków i grafik profesora Andrzeja Niekrasza w celu wzbogacenia spuścizny artystycznej Kalisza.(PAP)

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie