×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Wielkie porządki nad Wisłą

  • Autor: PAP
  • 15 wrz 2022 14:32
Wielkie porządki nad Wisłą
W sobotę, 17 września odbędzie się akcja sprzątania terenów nad Wisłą pod nazwą World Clean-Up Day, fot. fotolia

W sobotę, 17 września odbędzie się akcja sprzątania terenów nad Wisłą pod nazwą World Clean-Up Day. Impreza rozpocznie się o godz. 12 na plaży Poniatówka.

REKLAMA

- W sobotę 17 września odbędzie się wielka akcja sprzątania nad Wisłą. Na plaży Poniatówka Warszawscy Plażowi z rękawicami i workami na śmieci o godzinie 12.00 będą czekać na chętnych do pomocy - czytamy w komunikacie Urzędu Miasta Warszawy.

Sprzątać każdy może. Organizatorzy zapraszają nie tylko mieszkańców stolicy, ale także firmy, samorządy i organizacje. Kolejny rok w akcję włącza się m.st. Warszawa w ramach kampanii Dzielnicy Wisła.

Impreza pod oficjalną nazwą World Clean-Up Day organizowana jest w Warszawie od 2008 r. Obecnie odbywa się w 190 krajach na całym świecie. Po raz pierwszy Światowy Dzień Sprzątania zorganizowano w Estonii. Do pomocy zgłosiło się wtedy 50 tys. osób, które przez 5 godzin zbierało śmieci na terenie całego kraju.

Z roku, na rok projekt cieszył się coraz większą popularnością i pozyskiwał nowych organizatorów w kolejnych państwach. Rosła też liczba wolontariuszy. W zeszłym roku, mimo pandemii w akcje zaangażowało się już 13,5 miliona osób na całym świecie.

Dla najbardziej aktywnych uczestników wydarzenia czekają atrakcyjne nagrody i upominki. Na zakończenie akcji o godz. 14.00 specjalną animację dla całej rodziny przygotowała Sinfonia Varsovia.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie