×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Wielkie zmiany w ośrodku "Szczęśliwice"

  • Autor: UM Warszawa
  • 25 cze 2018 16:44
  • Aktualizacja: 25 cze 2018 16:50
fot. shutterstock

Jednym z elementów modernizacji warszawskich „Szczęśliwic” jest wymiana maty zjazdowej na stoku, ale to nie jedyne zmiany. Przed nami jeszcze remont budynku ośrodka, w tym jego nadbudowa, a także zagospodarowanie okolicznego terenu.

REKLAMA

- Prężnie realizujemy program kompleksowej modernizacji siedmiu miejskich ośrodków sportu, aby jak najszybciej przywrócić warszawiakom kolejne miejsca rekreacji o wysokim standardzie. Cieszę się, że wśród tych inwestycji znajduje się całoroczny stok narciarski Szczęśliwice, który jest jedynym tego typu obiektem na Mazowszu i jednym z nielicznych w Polsce, gdzie przez cały roku można uprawiać narciarstwo i snowboard. Wiele prac na terenie ośrodka jest w toku, część już zakończyliśmy, a sporo zmian jeszcze przed nami – mówi Renata Kaznowska, zastępca prezydenta m.st. Warszawy.

Nie tylko nowa nawierzchnia na Górce Szczęśliwickiej

Od początku kwietnia br. na terenie ośrodka trwają prace związane z montażem nowej maty zjazdowej na stoku i na trasie wyciągu orczykowego wraz z geotkaniną. Sprawdzone zostaną również istniejące systemy drenażowe i systemy nawadniania stoku. Wykonany zostanie remont drewnianej konstrukcji tarasu widokowego i stacji górnej kolei krzesełkowej oraz wymiana instalacji oświetlenia stoku narciarskiego.

W ostatnich tygodniach wykonawca dokonał demontażu starej maty zjazdowej wraz z geotkaniną z powierzchni stoku i tras wyciągów. Obecnie trwają prace rozbiórkowe obrzeży drewnianych.

W następnym etapie przewidywane jest sprawdzenie istniejącego systemu drenażowego, bez naruszania zabezpieczeń filtracyjnych, oraz istniejącego systemu nawadniania stoku z ewentualną naprawą systemu oraz wykonaniem osobnych instalacji: zraszania ścieżki wyciągu orczykowego, sekcji zraszania w dolnej części stoku zjazdowego o powierzchni około 100 mkw.

Ponadto sprawdzenia wymaga stan warstwy tłuczniowej z ewentualnym uzupełnieniem i dostosowaniem powierzchni do potrzeb nowej maty zjazdowej.

Wykonawcą tej inwestycji jest firma PPHU WEMO-GROUP Mariusz Maligłówka. Za swoją pracę otrzyma wynagrodzenie w wysokości 9 840 000 zł brutto. Zgodnie z planami zakończenie prac nastąpi do 30 września 2018 r.

To nie jedyne zmiany, jakie zaszły w ośrodku Szczęśliwice. Zakończono prace polegające na modernizacji piwnic budynku, gdzie powstały m.in. toalety i szatnie dla odwiedzających, a także sala konferencyjna i pomieszczenia gospodarcze.

„Szczęśliwice” czekają kolejne zmiany

- Narciarstwo zjazdowe jest jednym z najpopularniejszych sportów uprawianych przez warszawiaków, a Górka Szczęśliwicka oblegana jest zimą i latem. Dlatego rozpoczął się kolejny etap remontu i rozbudowy miejskiej górki. Już w listopadzie miłośnicy białego szaleństwa będą mieli do dyspozycji stok narciarski z całkowicie wymienioną nawierzchnią, nowymi szatniami i przestrzenią na boksy dla klubów sportowych. W przyszłym roku nastąpi rozbudowa pierwszego piętra o strefę fitness i przestrzeń gastronomiczną – mówi Paweł Lech, przewodniczący Komisji Sportu, Rekreacji i Turystyki Rady m.st. Warszawy.

W ramach kompleksowej modernizacji ośrodka Szczęśliwice zaplanowany jest również remont budynku ośrodka, w tym jego nadbudowa, a także zagospodarowanie okolicznego terenu.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie