×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Wielofunkcyjna świetlica z coworkingiem powstała na krakowskim osiedlu

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 14 wrz 2022 11:47
  • Aktualizacja: 14 wrz 2022 11:50
Wielofunkcyjna świetlica z coworkingiem powstała na krakowskim osiedlu
Osiedle Ozon na Prądniku Białym w Krakowie, fot. mat. prasowe Grupa Deweloperska Megapolis

Na osiedlu Ozon zlokalizowanym na Prądniku Białym w Krakowie powstała wielofunkcyjna świetlica. Do dyspozycji mieszkańców będzie m.in. strefa coworkingowa.

REKLAMA

  • W sobotę 17 września, między godzinami 10.00 a 16.00, Grupa Deweloperska Megapolis zaprasza na Dzień Otwarty Osiedla Ozon zlokalizowanego na Prądniku Białym, w północnej części Krakowa.
  • Wydarzenie będzie połączone z uroczystym otwarciem unikatowego w skali branży miejsca – świetlicy.
  • W wielofunkcyjnej świetlicy urządzono salę dydaktyczno-warsztatową, małpi gaj, a także strefę coworkingową.

Atrakcje czekają przede wszystkim na rodziny z dziećmi. W tym dniu będą mogli wziąć udział m.in. w warsztatach ekologicznych, zgłębiając tajemnice życia pszczół. 

Świetlica… nie tylko dla najmłodszych!

W trakcie wydarzenia organizatorzy planują zapoznać odwiedzających z wielofunkcyjnym charakterem nowego miejsca udostępnionego mieszkańcom – zarówno tym młodszym, jak i starszym. Maluchy będą mogły spędzać tutaj czas na zabawie w małpim gaju, a nieco starsze dzieci na zajęciach organizowanych w sali dydaktyczno-warsztatowej.

Wielofunkcyjna świetlica na osiedlu Ozon: projekt, wiz. mat. prasowe Grupa Deweloperska Megapolis
Wielofunkcyjna świetlica na osiedlu Ozon: projekt, wiz. mat. prasowe Grupa Deweloperska Megapolis

Deweloper pomyślał również o dorosłych mieszkańcach. Dlatego w ramach świetlicy działać będzie dla nich strefa coworkingowa, do której każdego dnia będzie można przyjść z laptopem, aby w spokoju popracować.

– Bardzo duża część mieszkańców naszego osiedla to ludzie młodzi i dynamiczni, którzy z powodzeniem łączą życie prywatne z pracą w agencjach reklamowych, firmach z branży IT czy międzynarodowych korporacjach – mówi Adam Stefanowicz, przedstawiciel Grupy Deweloperskiej Megapolis.

– Zważywszy na fakt, że obecnie coraz więcej osób wykonuje swoją pracę zdalnie jedyne, czego im potrzeba, to laptop i umożliwiająca skupienie cisza. W mieszkaniu bardzo często ciężko o spokój, dlatego chcemy wychodzić naprzeciw potrzebom lokatorów również w tym zakresie. Tak właśnie powstała koncepcja, aby nasza osiedlowa świetlica oferowała atrakcje nie tylko dla najmłodszych, lecz aby była również swego rodzaju komfortową przystanią dla dorosłych, aktywnych zawodowo osób – tłumaczy Adam Stefanowicz.

Świętowanie w klimacie eko

W nadchodzącą sobotę warto pojawić się przy ul. Banacha, żeby zobaczyć i ocenić, jak pomysł wielofunkcyjnej świetlicy udało się zrealizować w praktyce. Na najmłodszych będą czekały w tym dniu liczne atrakcje. Deweloper, który od samego początku realizacji osiedla OZON przekonuje, jak ważną wartością jest dla niego ekologia, zaplanował na ten dzień wiele aktywności, kładących nacisk właśnie na troskę o środowisko.

Najwięcej uwagi poświęcone będzie… pszczołom. Dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach pszczelarskich, podczas których dowiedzą się jak dbać o te owady i jak mądrze korzystać z owoców ich pracy. Wszyscy chętni wykonają własną świeczkę z węzy, dowiedzą się czym są woskowijki oraz do czego można je wykorzystywać. Będzie można również spróbować wielu odmian miodu, a także obserwować żywe pszczoły w ekspozycyjnym ulu.

Dzieci będą miały również okazję do skonstruowania domków dla jeży, a także zdobędą informacje, w jaki sposób dbać o te pożyteczne zwierzęta, pomagając im przetrwać zimę. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie