Wiemy, jak będzie wyglądać kamienica Wolfa KrongoldaEmilia Milowańska, Propertydesign.pl - 19-11-2015 11:47


Od wiosny br. właścicielem kamienicy Wolfa Krongolda zlokalizowanej przy ul. Złotej 83 w Warszawie jest spółka AFI Złota 83. O kamienicy znów zrobiło się głośno po pożarze, który miał miejsce w połowie listopada. Kilka dni później inwestor pokazał wstępną wizualizację kamienicy po renowacji…

Kamienica Wolfa Krongolda wypięknieje. Odtworzone mają być rzeźby i gzymsy. Na wizualizacji widać odtworzone balkony z tralkami i rzeźbionymi wspornikami. Projekt przygotowuje ta sama Polsko-Belgijska Pracownia Architektoniczna, która współprojektowała m.in. powstający obecnie Warsaw Spire.

Jak dowiedzieliśmy się od inwestora, obecnie (zgodnie z zaleceniami konserwatora zabytków) właściciel budynku rozpoczął prace zabezpieczające po niedawnym pożarze.

- Docelowe prace budowlane rozpoczniemy po uzyskaniu pozwolenia na budowę, najprawdopodobniej za około 1-2 lata – mówi Michał Stępień, członek zarządu spółki AFI Złota 83. - Planowany budynek będzie miał charakter wielofunkcyjny: handel na parterze, powyżej kameralne biura i apartamenty – dodaje Michał Stępień.

Budynek przy ul. Złotej 83 będzie stanowił renowację substancji historycznej i, jak zapewnia Stępień, firma dopuszcza możliwość powiększenia obszaru zabudowy o działkę sąsiednią, na której możliwa będzie realizacja nowej części, która jednak architektonicznie nie będzie nawiązywała do historycznej zabudowy kamienicy Wolfa Krongolda. - Nie zamierzamy imitować starej kamienicy we współczesnym budynku – dodaje Stępień.

Generalny wykonawca nie został jeszcze wybrany.