×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Wiemy, kto wyremontuje odcinek Strzelców Kaniowskich w Łodzi

  • Autor: UM Łódź
  • 21 lut 2022 15:15
Wiemy, kto wyremontuje odcinek Strzelców Kaniowskich w Łodzi
Wiemy, kto wyremontuje odcinek Strzelców Kaniowskich w Łodzi, fot. UMŁ

Znamy wynik przetargu na przebudowę ul. 28 Pułku Strzelców Kaniowskich na odcinku od ul. Zielonej do ul. 6 Sierpnia w Łodzi.

REKLAMA

Wpłynęły dwie oferty - korzystniejszą złożyła łódzka firma MMK-INŻ, która zaproponowała, że wykona prace za 3 mln 431 tys. 700 zł. Oferta firmy DB Construct była o niecałe 100 tys. zł wyższa.
 
- Kwoty zaproponowane przez oferentów przewyższają zaplanowany budżet na tę realizację, dlatego będziemy musieli zwiększyć finansowanie inwestycji. Obecnie zwycięska oferta zostanie sprawdzona pod względem formalnym. Jeżeli nie będzie żadnych nieprawidłowości, najpóźniej w kwietniu ZIM podpisze umowę z wykonawcą. Planujemy, że ekipę budowlaną na nowym odcinku ul. Strzelców Kaniowskich zobaczymy jeszcze w maju - mówi Marcin Sośnierz, Zarząd Inwestycji Miejskich.

Jak się zmieni ul. Strzelców Kaniowskich?

Nawierzchnia ulic i chodników wykonana zostanie z kostki, pojawi się nowe oświetlenie i zjazdy do posesji. Wykonawca wymieni też instalacje i wykona odwodnienie. Nie zabraknie nowej zieleni i stylowych elementów małej architektury. Ustawione zostaną nowe ławki, siedziska i stojaki na rowery. Na ulicy przybędzie siedem kasztanowców i jedna robinia. Dodatkowo wykonawca nasadzi kilka tysięcy krzewów.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie