×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Wiemy, kto zdobył muzealnego "Oskara"

  • Autor: Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Muzeum Narodowe w Krakowie
  • 16 maj 2014 16:34
fot. Fotolia

W tegorocznej edycji muzealnego "Oskara" - Sybilla 2013 uczestniczyły muzea z całej Polski, o różnym statusie organizacyjnym i profilu działania. Do konkursu zgłoszono niemal 250 projektów.

REKLAMA

Grand Prix trafiło do Muzeum Narodowego w Krakowie za projekt rewitalizacji Oddziałów Muzeum Narodowego w Krakowie. W sumie Muzeum Narodowe w Krakowie otrzymało dwie nagrody Sybilla 2013 w kategorii Inwestycje oraz Grand Prix, czyli nagrodą główną.

- Cieszę się, że Jury nagrody doceniło nas w 2013 roku, za zrealizowanie tych trzech projektów inwestycyjnych, ale też uhonorowało nas za wieloletni, rozpoczęty w 2007 roku, projekt poprawy infrastruktury całego naszego Muzeum – mówiła Zofia Gołubiew, dyrektor Muzeum Narodowego w Krakowie.

Dyrektor zwróciła uwagę, że było to możliwe dzięki pojawieniu się funduszy europejskich. Zaznaczyła, że w latach 2007-2013 odnowiono wszystkie oddziały muzeum z całą infrastrukturą. Ważnym dla Zofii Gołubiew rezultatem projektu, była dbałość o zieleń i przestrzeń publiczną. Podkreśliła, że wszystkie oddziały muzeum mają zadbane ogrody lub dziedzińce, które udostępniamy publiczności.

Konkurs na Wydarzenie Muzealne Roku Sybilla, od 1980 roku ogłaszany przez Ministra Kultury, jest najważniejszym forum promocji i wymiany doświadczeń dla muzealników z całej Polski.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie