×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Wieści z budowy Fabryki Wody w Szczecinie. To będzie najbardziej nowoczesny aquapark w Polsce

  • Autor: UM Szczecin
  • Opublikowano: 22 mar 2022 11:02
Wieści z budowy Fabryki Wody w Szczecinie. To będzie najbardziej nowoczesny aquapark w Polsce
Fabryki Wody w Szczecinie, fot. mat. prasowe

Ponad 200 osób jest zaangażowanych w budowę Fabryki Wody w Szczecinie. Trwa etap wykończeniowy prac budowlanych. Projekt inwestycji wykonało biuro projektowe DreamWorlds by TKHolding. Koszt inwestycji to ponad 349 mln zł.

REKLAMA

Na budynku basenowym układany jest styropian pod ogrzewanie podłogowe, wykonywane są jastrychy oraz układane płytki gresowe. Kontynuowane są prace montażowe niecki basenu rekreacyjnego. Wykonywany jest również montaż konstrukcji podsufitów. Z kolei na budynku Edukatorium prowadzone są prace malarskie, wykonywane są sufity podwieszane. Wewnątrz sali audytoryjnej znajdującej się w największej z kul modelu cząsteczki wody, wykonywana jest podnoszona podłoga. Jednocześnie realizowany jest montaż zewnętrznego pokrycia kuli. W ramach prac przy zagospodarowaniu terenu, prowadzony jest montaż zewnętrznych niecek basenowych. Kontynuowane są roboty związane z budową konstrukcji amfiteatru. Wykonywana jest również instalacja lodowiska - podaje oficjalny portal miejski Szczecina.

Inwestycja powstaje u zbiegu ulic 1 Maja, Emilii Sczanieckiej i Bożeny. Projekt inwestycji wykonało biuro projektowe DreamWorlds by TKHolding. Wykonawcą prac jest konsorcjum firm w składzie: ALSTAL Grupa Budowlana sp. z o.o. sp.k. i ALSTAL Real Estate sp. z o.o. Koszt inwestycji to ponad 349,7 mln.

Prace zakończą się w 2022 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie