×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Wieża Warsaw Spire ma już 16 pięter

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 11 cze 2014 10:59
Wieża Warsaw Spire ma już 16 pięter
Warszaw Spire: budynek wieżowy ma już 16 pięter, fot. Ghelamco
Wieża Warsaw Spire ma już 16 pięter
Wieża Warsaw Spire ma już 16 pięter
Wieża Warsaw Spire ma już 16 pięter

Najwyższy budynek kompleksu Warsaw Spire coraz szybciej wyrasta nad ulice: Grzybowską, Łucką, Towarową i Wronią. Wraz z postępem prac zaczyna zarysowywać się jego charakterystyczny kształt. Docelowo osiągnie wysokość 49 pięter.

REKLAMA

Równolegle z postępami budowy wieży trwają prace w pozostałych budynkach kompleksu. Na elewacji budynku B, do którego już we wrześniu wprowadzi się agencja Frontex, montowane jest oświetlenie LED, a na powierzchni najemcy instalowane są podwieszane sufity i drzwi wewnętrzne. W budynku C zakończono montaż konstrukcji stalowej na dachu, obecnie kontynuowane jest szklenie elewacji. Dodatkowo do końca czerwca mają zostać ukończone prace instalacyjne oraz wykończeniowe części podziemnej kompleksu przeznaczonej do oddania w pierwszym etapie. 

Dwa niższe budynki zostaną oddane do użytku w 2014 roku. Oddanie 220-metrowego budynku A planowane jest na 2015 rok. Deweloperem oraz generalnym wykonawcą inwestycji jest Ghelamco Poland. Za projekt architektoniczny odpowiada polsko-belgijska pracownia M. & J-M. Jaspers – J. Eyers & Partners.

Warsaw Spire powstaje tuż przy stacji II linii metra Rondo Daszyńskiego, przy nowoczesnym placu miejskim placu wypełnionym zielenią, instalacjami wodnymi, restauracjami i kawiarniami. Kompleks zaoferuje 100 000 m2 powierzchni biurowej certyfikowanej w BREEAM na poziomie Excellent.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie