×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Wieża zamiast Emilii?

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 03 lis 2016 16:29
  • Aktualizacja: 03 lis 2016 16:32
Wieża zamiast Emilii?
Pawilon Emilia

Od połowy października trwa rozbiórka Pawilonu Emilia w Warszawie. W miejscu znanej konstrukcji stanie niebawem wieżowiec projektowany przez pracownię Kuryłowicz & Associates.

REKLAMA

Prace rozbiórkowe ruszyły w połowie października. Obecnie postępują w bardzo szybkim tempie. Zniknęła już m.in. część fasady. Roboty nie mają jednak charakteru wyburzania. Z budynku uratowane zostaną m.in. posadzka, okładziny, okna czy dach. Emilia pojawi się bowiem w zupełnie nowym miejscu.

Zgodnie z porozumieniem zawartym między właścicielem nieruchomości, Griffin Real Estate, a władzami Warszawy, budynek zostanie przeniesiony na Plac Defilad - tuż przy Parku Świętokrzyskim. Montaż Nowej Emilii rozpocznie się w przyszłym roku i zakończy się w 2018.

Co może powstać na uwolnionej nieruchomości? Na pewno wieżowiec. Więcej szczegółów Griffin - póki co - nie zdradza.

Jak tłumaczyli w rozmowie z Propertydesign.pl architekci z APAKA, prace nad projektem wciąż trwają. - Obecnie prowadzimy zaawansowane prace koncepcyjne, ale jest za wcześnie aby udostępnić wizualizacje. Cały czas staramy się tak projektować tak, aby stworzyć budynek, który będzie funkcjonował dobrze na przestrzeni kolejnych kilkunastu lat, oraz będzie gotowy do przystosowania dla zmieniającego się rynku najmu oraz oczekiwań użytkowników. Dodatkowo, czujemy że ta lokalizacja z różnych względów jest wyjątkowa i ważna dla Warszawiaków, dlatego też razem z inwestorem dokładamy wszelkich starań, aby to co powstanie dobrze wpisało się w rozwijające się ścisłe centrum stolicy - komentował Marek Kuryłowicz.

Według dotychczasowych planów spółki, na działce, którą obecnie zajmuje pawilon Emilia, ma powstać wieżowiec o powierzchni najmu ok. 35 tys. mkw. Wydane warunki zabudowy dopuszczają powstanie obiektu o wysokości do 196 metrów. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie