×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Wiosną 2020 r. zakończy się budowa miejskiej biblioteki w Czechowicach-Dziedzicach

  • Autor: PAP
  • 27 lip 2018 15:00
fot. pixabay.com

Do końca kwietnia 2020 r. powstanie gmach nowej biblioteki w Czechowicach-Dziedzicach – poinformował Łukasz Piątek z czechowickiego magistratu. Koszt budowy to 8,975 mln zł. W budynku schronienie znajdzie księgozbiór, który liczy 200 tys. woluminów.

REKLAMA

"Prace postępują. Gotowa jest już pierwsza kondygnacja. Trwają roboty przy budowie drugiej kondygnacji oraz klatek schodowych" - poinformował urzędnik.

Budowę biblioteki w Czechowicach-Dziedzicach (Śląskie) dofinansowało ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. "Kwota dofinansowania to 2 mln zł, czyli maksymalna wysokość środków, o które mogły wnioskować startujące w konkursie biblioteki" - poinformował Piątek.

Nowy budynek książnicy będzie miał dwie kondygnacje. Łączna powierzchnia wyniesie 2,2 tys. m kw. Na parterze znajdzie się biblioteka dla dzieci z miejscem do pracy i zabawy wśród książek. Tutaj będzie też miejsce na prezentacje dział amatorów i profesjonalnych twórców. Na piętrze zlokalizowana zostanie przestrzeń dla czytelników z wolnym dostępem do książek i innych nośników wiedzy, kąciki do pracy oraz stanowiska do zautomatyzowanej obsługi czytelników i biura.

Taras pozwoli na zorganizowanie letniej czytelni, poranków z książką oraz warsztatów na świeżym powietrzu. Budynek będzie okalał park.

W bibliotece powstanie m.in. też pracownia digitalizacji. Organizowane będą zajęcia kulturalne i edukacyjne dla dzieci i dorosłych z wykorzystaniem nowoczesnych mediów.

Czechowicka placówka posiada w zbiorze blisko 200 tys. woluminów. Z jej usług korzysta stale ok. 11,5 tys. osób. Gmina liczy ponad 43 tys. mieszkańców.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie