REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Wirtualny spacer po Centrum Dialogu Przełomy. To niezwykły projekt KWK Promes

  • Autor: PAP
  • 08 sty 2018 14:50
Wirtualny spacer po Centrum Dialogu Przełomy. To niezwykły projekt KWK Promes
fot. KWK Promes

Jest to wirtualna zachęta do zwiedzania realnego wnętrza muzealnego - powiedział w poniedziałek dyrektor Muzeum Narodowego w Szczecinie Lech Karwowski, prezentując możliwość wirtualnego spaceru po wystawie Centrum Dialogu Przełomy w Szczecinie.

REKLAMA

W podziemnym muzeum poświęconym współczesnej historii Pomorza Zachodniego zaprezentowano nowe możliwości wirtualnego dostępu do placówki. Dzięki stronie internetowej www.pomorzezachodnie360.wzp.pl można od poniedziałku podziwiać ujęcia bryły budynku wykonane z drona, a także odbyć wirtualny spacer po Centrum. Z kolei wykorzystując telefon komórkowy i dedykowane mu okulary 3D po Przełomach można się poruszać w technologii Virtual Reality. Prezentację można również uruchomić poprzez baner znajdujący się na stronie www.wzp.pl.

"Możemy zobaczyć wirtualną zachętę do wejścia w przestrzeń realną, gdzie są autentyki i dzieła sztuki" - powiedział dyrektor Karwowski. Podkreślił, że "bez tego dziś żadna placówka kulturalna, która prezentuje wystawy, czy zbiory nie może już funkcjonować".

Centrum cieszy się sporym zainteresowaniem odwiedzających. Do końca września 2017 r. ten najmłodszy oddział Muzeum Narodowego w Szczecinie odwiedziło ponad 30 tys. osób, a w 2016 r. było to 45 tys. osób.

Obiekt zaprojektowany przez architekta Roberta Koniecznego z biura KWK Promes zdobył tytuł World Building of the Year 2016 na World Architecture Festival w Berlinie. Budynek został wyróżniony w kategorii inwestycje w konkursie na Muzealne Wydarzenie Roku Sybilla 2015, a także został zwycięzcą European Prize for Urban Public Space 2016, konkursu na najlepszą przestrzeń publiczną w Europie.

Centrum Dialogu Przełomy to placówka poświęcona najnowszej historii regionu. Stała wystawa obejmuje przełomowe wydarzenia społeczne i polityczne lat 1939-89. Główne wątki ekspozycji to Szczecin pod rządami Niemiec, czas wielkich wędrówek po II wojnie światowej, polonizacja Pomorza Zachodniego, stalinizm, okres wyczekiwania na zmiany, wreszcie przełomy 1970/71, 1980/81 oraz 1988/89.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie