REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Wirtualny spacer po odnowionej ul. Włókienniczej na portalu łódzkiej rewitalizacji

  • Autor: PAP
  • 07 maj 2021 09:16
Wirtualny spacer po odnowionej ul. Włókienniczej na portalu łódzkiej rewitalizacji
Wirtualny spacer po odnowionej ul. Włókienniczej na portalu łódzkiej rewitalizacji, fot. shutterstock

Wirtualny spacer w przyszłość i poznanie uroków wyremontowanej ulicy Włókienniczej w Łodzi oraz jej okolic umożliwia portal rewitalizacji stworzony przez Miejską Pracownię Urbanistyczną.

REKLAMA

Ulica Włókiennicza to jeden z największych obszarów objętych trwającą od kilku lat na dużą skalę rewitalizacją centrum Łodzi. Przy jednej z najbardziej zaniedbanych ulic trwa remont kilkunastu kamienic, z których 10 ma być gotowych w tym roku.

Jak zmieni się ta przestrzeń, od czwartku można zobaczyć w internecie na portalu poświęconym rewitalizacji. Miejska Pracownia Urbanistyczna udostępniła na nim wirtualną wycieczkę i modele 3D prezentujące rewitalizowaną okolicę ul. Włókienniczej. Dzięki niej - jak podkreślają władze Łodzi - każdy na swoim smartfonie lub komputerze, może odbyć wirtualny spacer po ulicy, która już wkrótce ma stać się atrakcją turystyczną miasta.

- Miejska Pracownia Urbanistyczna w 2018 r. zaprezentowała mieszkańcom portal rewitalizacji, w którym można znaleźć najważniejsze informacje na temat prowadzonego procesu rewitalizacji. W ramach projektu, we współpracy z Zarządem Inwestycji Miejskich oraz biurami architektonicznymi, powstały też wirtualne wycieczki i modele 3D prezentujące obszary objęte programem rewitalizacji obszarowej centrum Łodzi. Od dziś dostępne są one do obejrzenia online - poinformował w czwartek wiceprezydent Łodzi Adam Pustelnik.

To - jak dodał - doskonała wizytówka zmian, jakie zachodzą w Łodzi.

Wirtualny spacer i modele 3D prezentujące rewitalizowaną okolicę ul. Włókienniczej dostępne są na stronie: https://rewitalizacja.uml.lodz.pl/dzialania/1-okolice-ul-wlokienniczej.

Inicjatywa powstała w ramach projektu UE "Informatyczne usługi przestrzenne w rewitalizowanej strefie wielkomiejskiej miasta Łodzi".

- Program pozwalający na wirtualne zwiedzanie ulicy Włókienniczej będzie rozwijany i w przyszłości pokaże nam pozostałe priorytetowe obszary rewitalizacji. To narzędzie jest proste i intuicyjne w obsłudze. Cieszę się, że nie ogranicza się do suchego monitorowania rewitalizacji, ale daje mieszkańcom Łodzi możliwość przyjrzenia się naszemu miastu na nowej płaszczyźnie i pozwala zdobywać wiele szczegółowych informacji na temat rewitalizowanych miejsc - podkreśliła dyrektor Miejskiej Pracowni Urbanistycznej Magdalena Talar-Wiśniewska.

Do 2023 r. w ramach programu rewitalizacji ma zostać wyremontowanych ok. 170 kamienic. Przy ul. Włókienniczej twa kompleksowa modernizacja 13 budynków. Znajdą się w nich mieszkania komunalne i socjalne, lokale dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, pracownie artystyczne i świetlice dla dzieci, a także miejsca dziennego pobytu dla osób starszych oraz lokale usługowe. W tym roku gotowy ma być także zupełnie nowy pasaż Majewskiego, który połączy ul. Włókienniczą z ul. Jaracza. Przestrzeń ma zamienić się w teren rekreacyjny z ławkami, altanami, fontanną, zielenią i miejscem do zabawy dla najmłodszych.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie