REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Wisła rozbuduje amfiteatr. Tylko jeden wykonawca chce podjąć się zadania

  • Autor: PAP
  • 29 cze 2022 10:26
Wisła rozbuduje amfiteatr. Tylko jeden wykonawca chce podjąć się zadania
fot. shutterstock

Wisła może być zmuszona do rezygnacji z innych inwestycji, aby sfinansować rozbudowę amfiteatru. Firma z Knurowa, która jako jedyna złożyła ofertę, wyceniła swoje usługi na 8,38 mln zł. Władze miejskie mają 5 mln zł na ten cel.

REKLAMA

  • Miasto Wisła przymierza się do rozbudowy zaplecza amfiteatru, który jest areną głównych wydarzeń kulturalnych i społecznych w tym mieście.
  • We wtorek otwarto jedyną ofertę złożoną w przetargu na wykonawcę.
  • Burmistrz Tomasz Bujok powiedział że jest droga, ale amfiteatr jest priorytetem.

Urząd miejski poinformował we wtorek, że skłonny jest przeznaczyć na zadanie 5 mln zł. Taką kwotą dysponuje dzięki dofinansowaniu z programów rządowych. Firma z Knurowa, która jako jedyna złożyła ofertę, wyceniła swoje usługi na 8,38 mln zł.

Burmistrz Wisły Tomasz Bujok w rozmowie z PAP powiedział, że rozbudowa zaplecza amfiteatru jest dla samorządu priorytetem. "Jestem już po zebraniu połączonych komisji rady, na których wstępnie zaktualizowaliśmy wydatki budżetowe. Być może - za zgodą strony rządowej - będziemy zmuszeni nieco ograniczyć zakres zadania, ale chcielibyśmy jednak zawrzeć umowę; nie czekać już" - wyjaśnił.

Jak dodał, złożona oferta zostanie jeszcze dokładnie zbadana. "Żeby zawrzeć umowę musi ona spełniać wymogi formalne. To będziemy teraz sprawdzać. Jeśli je spełnia - podpiszemy umowę, a jeśli nie - przetarg zostanie unieważniony i jeszcze raz ogłoszony" - powiedział.

Samorządowiec nie wykluczył, że Wisła może być zmuszona do rezygnacji z innych inwestycji, aby sfinansować rozbudowę najważniejszego miejsca na kulturalnej mapie kurortu. Pieniędzy może zabraknąć przykładowo na wkład własny do rozbudowy sali gimnastycznej przy szkole w Wiśle Malince. Miasto pozyskało na ten cel dofinansowanie z Polskiego Ładu w wysokości 5 mln zł.

Obecnie w budynku zaplecza amfiteatru panuje duża ciasnota. W złym stanie jest dach. Po rozbudowie, która miałaby objąć modernizację istniejących pomieszczeń i podniesienie obiektu o jedną kondygnację, na zapleczu amfiteatru znajdzie się m.in. siedziba Wiślańskiego Centrum Kultury, które obecnie mieści się w trzech niewielkich pomieszczeniach i nie ma warunków, by rozwijać działalność. Ma powstać też sala wystawowa. Tam mogłaby powstać izba przybliżająca historię Tygodnia Kultury Beskidzkiej. Amfiteatr jest jedną z jego aren.

Jeśli dojdzie do podpisania umowy prace zakończyć by się miały w 2023 r. Bujok dodał, że po rozbudowie obiekt mógłby funkcjonować cały rok, a nie tylko przez kilka letnich miesięcy, jak obecnie.

Burmistrz powiedział, że remont nie obejmuje sceny z widownią.

Wisła jest jednym z najbardziej znanych kurortów w Beskidach. Mieszka w niej ok. 10 tys. osób.

Tydzień Kultury Beskidzkiej jest jednym z największych festiwali folklorystycznych w Europie.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie