×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Wisły nie stać na przebudowę amfiteatru? Przetarg zakończony fiaskiem

  • Autor: PAP
  • 06 wrz 2022 09:27
  • Aktualizacja: 06 wrz 2022 09:28
Wisły nie stać na przebudowę amfiteatru? Przetarg zakończony fiaskiem
Wiślański amfiteatr jest areną głównych wydarzeń kulturalnych i społecznych w mieście. Po przebudowie mógłby funkcjonować cały rok. fot. Shutterstock

Oferta na rozbudowę amfiteatru przekracza możliwości Wisły. To już drugi przetarg zakończony fiaskiem.

REKLAMA

  • Po otwarciu oferty, jaka wpłynęła na przetarg, który ma wyłonić wykonawcę rozbudowy zaplecza amfiteatru w Wiśle, okazało się, że aż o 5 mln zł przekracza szacowane nakłady – powiedział burmistrz Wisły Tomasz Bujok.
  • Według niego, inwestycja stanęła pod znakiem zapytania.
  • Był to drugi przetarg dotyczący tej inwestycji.

Beskidzki kurort był w stanie wydać na ten cel 8,38 mln zł. Firma z Dąbrowy Górniczej zażądała 13,3 mln zł.

"W tym momencie leżymy. Nie jesteśmy w stanie takich środków wyłożyć na tę kluczową dla Wisły inwestycję" - powiedział PAP Tomasz Bujok, burmistrz Wisły.

Samorządowiec przypomniał, że znaczna część pieniędzy na rozbudowę pochodzi z rządowego programu Polski Ład. W tym pokłada on jeszcze nadzieję. "Być może rząd wydłuży terminy realizacji tych zadań albo powstanie możliwość okrojenia zakresu rzeczowego inwestycji do wykonania jakiejś części w stanie surowym" - wyraził nadzieję burmistrz. Zaznaczył, że tylko w ten sposób mogłoby się udać przeprowadzić remont.

Był to drugi przetarg dotyczący tej inwestycji. Tomasz Bujok przypomniał, że na pierwszy także wpłynęła tylko jedna oferta. Firma z Knurowa zażądała 8,38 mln zł. Miasto dysponowało wówczas 5 mln zł. Zdecydowano się jednak dołożyć pieniędzy i przyjęto ofertę. Wykonawca pomimo tego wycofał się.

"Do 8,5 mln zł mogliśmy jeszcze dołożyć, ale 13,5 mln zł jest poza zasięgiem naszego budżetu" - dodał burmistrz.

Wiślański amfiteatr jest areną głównych wydarzeń kulturalnych i społecznych w mieście.

Burmistrz powiedział, że stan techniczny zaplecza amfiteatru jest zły. Rozbudowa objąć ma modernizację istniejących pomieszczeń i podniesienie obiektu o jedną kondygnację. Nowe pomieszczenia na piętrze wykorzystywane miałyby być do organizacji mniejszych wydarzeń kulturalnych. Tam powstać ma m.in. sala wielofunkcyjna, mieszcząca ok. 130 osób, a także dwa pomieszczenia wystawowo-warsztatowe. Po rozbudowie siedzibę znaleźć tam ma także Wiślańskie Centrum Kultury.

Tomasz Bujok dodał, że po zakończeniu prac obiekt mógłby funkcjonować cały rok, a nie tylko przez kilka letnich miesięcy, jak obecnie.

Remont nie obejmuje sceny z widownią.

Wisła jest jednym z najbardziej znanych kurortów w Beskidach. Mieszka w niej ok. 10 tys. osób. (PAP)

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie