REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Wkrótce otwarcie Muzeum Fotografii w budynku zabytkowej strzelnicy

  • Autor: UM Kraków
  • 03 sie 2018 10:42
fot. shutterstock

Już w połowie września odrestaurowany, zabytkowy budynek dawnej strzelnicy garnizonowej przy ul. Królowej Jadwigi zostanie udostępniony szerokiej publiczności. Od kilku miesięcy budynek dzierżawi Muzeum Fotografii w Krakowie, które z powodu generalnego remontu swojej siedziby przy ul. Józefitów 16 od początku roku było nieczynne dla zwiedzających.

REKLAMA

Obecnie na strzelnicy trwają intensywne prace związane z adaptacją budynku dla potrzeb Muzeum. Wystawa stała „Portret”, którą do końca roku 2017 można było oglądać w dotychczasowej siedzibie Muzeum, zostanie przeniesiona i ponownie udostępniona publiczności w nowym obiekcie. W budynku znajdzie się również miejsce na księgarnię Muzeum, a także salę wystaw czasowych, w której odbywać się będą również spotkania i zajęcia edukacyjne dla wszystkich grup wiekowych - podaje oficjalny portal miejski Krakowa.

W budynku strzelnicy będzie także działała restauracja „Projekt Strzelnica” – nowy punkt gastronomiczny na mapie Krakowa.

Pierwszą wystawą czasową, która zainauguruje działalność Muzeum Fotografii w Krakowie w nowym obiekcie, będzie pokaz prac Wojciecha Plewińskiego, zakupionych w tym roku do zbiorów Muzeum. W strzelnicy będzie można zobaczyć także wystawę plenerową pt. „Plewiński. Na scenie”, towarzyszącą premierze albumu o tym samym tytule, wydanym przez MHF wspólnie z Instytutem Teatralnym w Warszawie.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie