REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Wola białych kołnierzyków – Prime Corporate Center spod kreski architektów SCB i Epstein

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 04 mar 2014 09:48
Wola białych kołnierzyków – Prime Corporate Center spod kreski architektów SCB i Epstein

Na warszawskiej Woli biurowce rosną jak grzyby po deszczu, deweloperzy wykupili już prawie każdy skrawek terenu. Kolejny - Prime Corportate Center - powstanie przy ul. Grzybowskiej, między ulicami Towarową i Wronią. Będzie sąsiadem Warsaw Spire, o połowę niższy lecz równie nowoczesny pod względem architektonicznym i ekologiczny – z certyfikatem BREEAM na poziomie bardzo dobrym.

REKLAMA

Prime Corporate Center to inwestycja Golub GetHouse, której architektura nawiązywać ma do neomodernizmu i szeroko pojętego hi-tech. Szklany budynek będzie oferował 27 tys. m kw. powierzchni całkowitej, z czego 20 tys. przeznaczone zostanie na biura, a pozostała część – najprawdopodobniej parter – na usługi. Wysokość biurowca wyniesie 96 m, na które składać się będą 23 kondygnacje naziemne, dodatkowo zaplanowano też 5 kondygnacji podziemnych i 193 miejsca parkingowe.

Za projekt architektoniczny dopowiadają projektanci z Solomon Cordwell Buenz (SCB) i Epstein. Biurowiec będzie budynkiem ekologicznym – otrzymał certyfikat BREEAM z ocena bardzo dobrą, będzie miał rozbudowany System BMS, baterie z czujnikiem ruchu, oświetlenie fasady i holu głównego światłem LED, system odzysku ciepła, energooszczędny system chłodzenia. Podczas budowy wykorzystane zostaną proekologiczne materiały.

W Prime Corporate Center zaplanowano także 9 szybkobieżnych wind, system CCTV w oparciu o kamery HD, system kontroli dostępu, systemy bezpieczeństwa.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie