×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Wola Center zainspirowane kryształem

  • Autor: Property Design
  • 08 sty 2014 09:53
  • Aktualizacja: 08 sty 2014 09:59
Wola Center zainspirowane kryształem

Biuro Kuryłowicz&Associates zaprojektowało kompleks biurowy Wola Center na warszawskiej Woli. Inspiracją dla nowej bryły jest kryształ. Inwestycję tworzą cztery budynki połączone z obszernym patio. Jedenaście zróżnicowanych pod względem metrażu pięter umożliwiło zaplanowanie biur o różnych powierzchniach, zgodnie z potrzebami najemców. Inwestorem jest LC Corp.

REKLAMA

Za koncepcję i projekt inwestycji odpowiada biuro architektoniczne Kuryłowicz&Associates, które ma w swoim dorobku m.in. takie projekty jak: siedziba linii lotniczych LOT, Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu.

Inspiracją dla projektu elewacji Wola Center jest kryształ i jego struktura. Elewacje zewnętrzne poprzez mniejszą ilość przeszkelń i mniejszą powierzchnię okien mają charakter bardziej zamkniętych. Jednolity charakter zespołowi budynków nadają poziome podziały kamienne pasy. Fasady otwierające się na wewnętrzny dziedziniec są całkowicie przeszklone formujac w stosunku do elewacji zewnętrznych wewnętrzna stronę struktury kryształu.

Od października br. mieszczą się tu siedziby firm m.in. z branży finansowej, ubezpieczeniowej, wydawniczej i nieruchomości. Łączna powierzchnia najmu wynosi 31 000 mkw.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie