×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Wola Park z dostępem do metra?

  • Autor: transport-publiczny.pl.
  • 08 sty 2019 10:31
Wola Park z dostępem do metra?
fot. mat. pras.

Czy Wola Park może połączyć się ze stacją metra budowaną w tej części Warszawy? Ambicją  Ingka Centres Polska jest by centrum Wola Park stało się w przyszłości pierwszym centrum handlowym w Polsce z bezpośrednim dostępem do linii metra - czytamy na portalu transport-publiczny.pl.

REKLAMA

Niebawem rozpocząć się ma budowa kolejnego, zachodniego odcinka II linii metra. Jedna ze stacji metra powstanie przy centrum handlowym Wola Park. – Naszą ambicją jest, aby centrum Wola Park stało się w przyszłości pierwszym centrum handlowym w Polsce z bezpośrednim dostępem do linii metra – powiedziała w rozmowie z portalem transport-publiczny.pl. Kamila Popławska-Bernatowicz, marketing manager Ingka Centres Polska.

W połowie listopada 2018 r. Metro Warszawskie podpisało z konsorcjum firm Gulermak i Astaldi ostatnią umowę na rozbudowę II linii metra. Wykonawcy zbuduje odcinek od torów odstawczych za obecnie budowaną stacją C6 Księcia Janusza do stacji C4 Powstańców Śląskich. Pociągi zatrzymają się po drodze na stacji C5 o roboczej nazwie Wola Park. Prace mają zakończyć się w ciągu 36 miesięcy.

Plany połączenia Wola Parku ze stacją II linii metra są na etapie tworzenia wstępnych koncepcji i jest obecnie zbyt wcześnie, aby mówić o jego charakterze.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie