×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Wola Park zyska wyjątkową przestrzeń

  • Autor: propertynews.pl
  • 10 lut 2017 09:15
Wola Park zyska wyjątkową przestrzeń
fot. materiały prasowe

Warszawskie Centrum Handlowe Wola Park zyska wiosną br. wyjątkową przestrzeń. Dwie zabytkowe szklarnie znajdujące się na terenie Parku Ulricha, jak i sam park poddane zostaną rewitalizacji, tworząc miejsce spotkań, edukacji i relaksu dla pobliskich mieszkańców i odwiedzających Wola Park. O tym niezwykłym projekcie opowiada nam Dagmara Pozowska, dyrektor CH Wola Park.

REKLAMA

Przed budynkiem Wola Parku znajdują się dwie zabytkowe szklarnie, które powstały 150 lat temu na terenie tzw. Parku Ulricha. Od lat obiekty były nieużywane i popadały w ruinę - teraz rozpoczęto ich rewitalizację. - W jednym z budynków już na wiosnę otwarte zostaną kawiarnie, restauracja i pop up store - mówi Dagmara Pozowska, dyrektor CH Wola Park.

Drugi obiekt będzie pełnił kilka funkcji: edukacyjną, kulturalną i rozrywkową. Projekt jest realizowany w ścisłej współpracy z konserwatorem zabytków i w porozumieniu z mieszkańcami dzielnicy.

- Szklarnie będą funkcjonowały przez cały rok. Takie miejsce spełni oczekiwania mieszkańców Woli, którzy chcieliby spotykać się ze znajomymi i miło spędzać czas w przyjemnym miejscu - podkreśla Dagmara Pozowska. To będzie wyjątkowy projekt - zapewnia.

Szklarnie znajdują się na terenie Parku Ulricha, który też poddany zostanie modernizacji. - Planujemy dodać infrastrukturę techniczną: plac zabaw oraz miejsce integracji seniorów i młodszego pokolenia. Na placu między parkiem, a szklarniami zostanie zbudowana fontanna interaktywna i elementy małej architektury - wylicza Dagmara Pozowska.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie