REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Wraca koniunktura na rynku projektowym

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 25 lut 2014 13:34
Wraca koniunktura na rynku projektowym
Zbigniew Reszka, współwłaściciel pracowni Arch Deco

Obecna sytuacja na rynku projektowym w Polsce i co z tym związane - rynku inwestycyjnym - znacznie się poprawiła. Po tym jak dało się zauważyć symptomy kryzysu, od października 2013 roku wystartowało wiele nowych przedsięwzięć. Ta tendencja powinna się utrzymać przez kolejne 2-3 lata - mówi Zbigniew Reszka, współwłaściciel pracowni Arch Deco.

REKLAMA

Jednak inwestorzy, nauczeni kryzysową sytuacją, przywiązują dziś większą uwagę do projektów inwestycji, dobrych zespołów architektonicznych oraz kosztów. - Optymalność polega obecnie na połączeniu dobrej architektury z odpowiednią funkcją oraz wysokiej jakości materiałami. Z drugiej strony, obiekt nie może być przeinwestowany - zwraca uwagę Reszka.

Trendy dotyczące projektowania obiektów komercyjnych zależą m.in. od lokalizacji. - Inaczej projektuje się w zabytkowej tkance, inaczej tworzy się budynki rekreacyjne, a jeszcze inaczej biurowce do wynajęcia. Niezależnie od funkcji, inwestorzy zwracają dziś uwagę na warunki pracy, energooszczędność oraz przyszłe koszty eksploatacyjne - podsumowuje Zbigniew Reszka.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie