Wrocławski rynek inwestycji w przestrzenie biurowe przeżywa prawdziwy boom. Oto sześć najbardziej wyczekiwanych i największych budynków dla biznesu w mieście.
- W ciągu ostatnich 15 lat Wrocław przeszedł spektakularną metamorfozę. Silna gospodarka miasta wspierana przez lokalny samorząd, dostęp do wykształconych kadr, inwestycje w infrastrukturę kształtują wizerunek Wrocławia jako jednej z najciekawszych lokalizacji dla biznesu w Polsce. Nowym centrum biurowym miasta staje się okolica dworca kolejowego Wrocław Główny, gdzie powstaje Sagittarius Business House, Wroclavia, a niedawno ukończono projekt Komandorska 12 - informuje Katarzyna Krokosińska, dyrektor biura JLL we Wrocławiu.
Sagittarius Business House I&II. Inwestycja Echo Investment, projekt Arcad
To nowoczesny budynek biurowy klasy A oferujący 24, 9 tys. mkw. powierzchni do wynajęcia. Inwestycja zlokalizowana jest przy skrzyżowaniu ulic Borowskiej i Suchej, na przeciwko biurowca zrealizowanego przez Echo Investment – Aquarius Business House.
Lokalizacja Sagittarius Business House gwarantuje doskonałą ekspozycję budynku. W sąsiedztwie znajdują się liczne punkty usługowe, budynki biurowe i centrum handlowe. Dodatkowym atutem jest bliskość dworca autobusowego i kolejowego. Architekci z kieleckiej pracowni Arcad zaprojektowali również reprezentacyjny plac z zielenią i elementami małej architektury.
Retro Office House. Inwestycja LC Corp, projekt Kuryłowicz &Associates
Biurowiec Retro Office House zlokalizowany w bezpośrednim sąsiedztwie ścisłego centrum Wrocławia u zbiegu ulic Piłsudskiego i Komandorskiej. - Retro Office House to krok na drodze do przywrócenia dawnej świetności ulicy Piłsudskiego, która już od kilku lat ulega pozytywnym zmianom. Wierzymy, że nasza inwestycja będzie kolejnym miejscem, które doskonale wpisze się w centrum miasta – mówi Piotr Pirogowicz, dyrektor ds. najmu, LC Corp SA.
Budynek zaprojektowany został przez prestiżową pracownię Kuryłowicz &Associates. Projekt budynku łączy tradycję architektury z początku XX wieku z najnowocześniejszymi rozwiązaniami w zakresie technologii, formy i użyteczności. Budynek będzie miał 6 kondygnacji nadziemnych i 1 podziemną. Wyjątkowego charakteru nada mu reprezentacyjne patio z recepcją.
BZ WBK Leasing HQ. Inwestycja BZ WBK Leasing
Budynek biurowy powstaje przy ul. Robotniczej 11 we Wrocławiu. Wykonawcą prac jest Budimex. Pow. biurowa wyniesie 17 tys. mkw.
Green2Day. Inwestycja Skanska Property Poland, projekt Maćków Pracownia Projektowa
- Green2Day to nowoczesny budynek biurowy, który zaoferuje pracownikom pełne słońca wnętrza, sprzyjającą kreatywności przestrzeń, zielone patio i ponadczasową, elegancką i harmonijną architekturę, podkreśla Mariusz Krzak, dyrektor regionalny w Skanska Property Poland.Wraz ze swoim poprzednikiem, budynkiem Green Day, biurowiec zlokalizowany jest w jednej z najbardziej atrakcyjnych części centrum Wrocławia – między ogrodem botanicznym, zabytkowym Ostrowem Tumskim i placem Grunwaldzkim. To miejsce tworzone z myślą o wszystkich mieszkańcach Wrocławia. Wspólnie ze swoim sąsiadem nowy budynek uzupełni przestrzeń spacerową łączącą park Tołpy z nabrzeżem Odry.
Green2Day będzie obiektem oferującym interaktywne udogodnienia, w którym ogólnodostępne Wi-Fi oraz dotykowe tablety będą na bieżąco źródłem informacji. Nowoczesne technologie „przeniknęły” do kapsuły czasu, którą 6 września wmurowano w fundament budynku.
West Link. Inwestycja Echo Investment, projekt Arcad
W zeszłym toku Echo Investment rozpoczęło realizację biurowca West Link, który powstanie przy ul. Na Ostatnim Groszu, obok West Gate - inwestycji biurowej zakończonej w 2015 r. Za projekt odpowiada kielecka pracownia Arcad. Obiekt będzie dysponował ponad 14 tys. mkw. Zaprojektowano parking na 266 miejsc. Zakończenie realizacji inwestycji zaplanowane jest na przełom 2017 i 2018 roku.
Bielany Business Point. Inwestycja Megapolis, projekt Projekt Grupa
Inwestycja spółki Megapolis zrealizowana przy ul. Irysowej 1 w Bielanach Wrocławskich jest innowacyjna. Bielany Business Point zaprojektowano bowiem tak, by spełniał wymogi dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady Europy 2010/31/UE z 19 maja 2010 r. w sprawie charakterystyki energetycznej budynków. Zgodnie z tym unijnym dokumentem przewidziane standardy zaczną obowiązywać dopiero w 2021 r. Tymczasem wprowadzone w nowym biurowcu rozwiązania powodują, iż izolacyjność termiczna budynku jest wyższa o 30 proc. w stosunku do obiektów budowanych zgodnie z normami obowiązującymi w minionym roku.
Estetyczna, stonowana architektura biurowca nawiązuje do modernistycznych wzorców. Dodatkowo okładziny elewacji w atrium zostały wykonane z nanoglasu w kolorze białym. – Jest to spiek mączki marmurowej ze szkłem, dający efekt z jednej strony szkła, a z drugiej, delikatnego odwzorowania charakterystycznej dla kamienia struktury. Bielany Business Point to pierwsza inwestycja w Europie, w której materiał ten został wykorzystany na tak szeroką skalę – tłumaczy Paweł Bal, menedżer projektu.
partner i wspólnik JEMS Architekci
partner i wspólnik JEMS Architekci
partner i wspólnik JEMS Architekci
współzałożyciel i wspólnik JEMS Architekci
Projektant i Wspólnik Open Architekci
Projektant i Wspólnik Open Architekci