×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Wrocław wraz z mieszkańcami tworzy Park Młodego Wrocławianina

  • Autor: PAP
  • 20 mar 2018 16:11
Wrocław wraz z mieszkańcami tworzy Park Młodego Wrocławianina
fot. pixabay.com

Około 200 drzew posadzą na wiosnę wrocławianie w ramach projektu „WROśnij we WROcław”. Drzewa będą tworzyć Park Młodego Wrocławianina. Inicjatywa ma łączyć troskę o środowisko z umacnianiem więzi społecznych mieszkańców miasta.

REKLAMA

Drzewa zostaną posadzone w Parku przy ul. Awicenny i będą tam tworzyć jeden z Parków Młodego Wrocławianina. To miejsca, w których wrocławskie rodziny mogą zasadzić drzewo upamiętniając pojawienie się na świecie ich potomka.

Od wtorku rodzice dzieci urodzonych w latach 2017/2018 na stronie http://wcrs.wroclaw.pl/wrosnij mogą wypełnić formularz i tym samym zgłosić swój udział w sadzeniu drzew.

"Mamy nadzieję, że mieszkańcy podobnie jak w ubiegłym roku chętnie zaangażują się w ten pomysł. Zapraszamy na wiosenną edycję akcji 28 kwietnia do Parku przy ul. Awicenny. To kolejne zielone miejsce, w którym wrocławskie rodziny mogą wspólnie spędzać czas. Chcemy, żeby rodzice i dziadkowie przychodząc tam z dziećmi, zaszczepiali im dbałość o to szczególne dla nich miejsce" - powiedziała wiceprezydent Wrocławia Magdalena Piasecka.

To druga, po ubiegłorocznej pilotażowej edycji, odsłona akcji "WROśnij we WROcław". W ubiegłym roku posadzono 18 drzew przy Wzgórzu Gajowickim. W tym roku łącznie planowane jest posadzenie 400 drzew, to m.in. klony, buki i dęby.

Inicjator przedsięwzięcia, miejski radny SLD Dominik Kłosowski, podkreślił, że projekt "WROśnij we WROcław" jest skierowany szczególnie do dzieci urodzonych lub adoptowanych we Wrocławiu. "Te drzewa i dzieci będą wrastały w nasze miasto" - mówił.

Organizatorzy podkreślają, że celem inicjatywy z jednej strony jest troska o środowisko naturalne i jakość powietrza we Wrocławiu, z drugiej zaś umacnianie więzi społecznych i rozwój lokalnych społeczności.

Kolejne nasadzenie odbędą się jesienią. Tym razem drzewa zostaną posadzone w Parku przy Ługowinie.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie