Wrocław wyremontuje 35 podwórek komunalnych w mieściePAP - 25-03-2021 10:51


Wrocław przeznaczy 60 mln zł na realizację ogłoszonego w środę Programu Modernizacji Podwórek Komunalnych. Do 2024 roku 35 podwórek ma być wyremontowane.

We Wrocławiu 946 podwórek należy do miasta. W ostatniej dekadzie wyremontowano 64 z nich, a na 106 przeprowadzono częściową modernizację polegającą na posadzeniu zieleni i budowie ciągów komunikacyjnych. Wybudowano również 34 miejsca do aktywnego wypoczynku, jak siłownie plenerowe i place zabaw, a także postawiono 52 wiaty śmietnikowe.

Przeczytaj także >> Wrocław: powstają nowy przystanek i wiadukt na Szczepinie

W środę prezydent Wrocławia Jacek Sutryk zapowiedział, że do 2024 r. miasto zmodernizuje 35 kolejnych podwórek, m.in. na terenie Ołbina, Nadodrza, Szczepina i Grabiszyna.

"Zależy nam bardzo, aby tchnąć życie w kolejne podwórka, nadać im nowe funkcje i aktywizować mieszkańców. Z efektów tego programu przez lata skorzysta wielu mieszkańców Wrocławia. Tylko w bezpośrednim sąsiedztwie tych podwórek mieszka około 24 tys. osób. Zebranie tych planów w jeden program to nie tylko nasze publiczne zobowiązanie, ale też łatwiejsze planowanie kolejnych prac oraz zabezpieczenia finansowego" - mówił Sutryk.

Większość prac podzielono na etapy, głównie z powodu dużej powierzchni i zakresu. W tym roku wśród zadań, jakie stoją przed miejskimi zarządcami, czyli Zarządem Zasobu Komunalnego i spółką Wrocławskie Mieszkania, znalazło się przeprowadzenie remontów na 14 podwórkach. Wartość zleconych prac przekroczy 10 mln zł.

Rafał Guzowski z Departamentu Nieruchomości i Eksploatacji Urzędu Miasta Wrocławia poinformował, że każdy projekt jest poprzedzony konsultacjami z mieszkańcami i na tej podstawie ustalany jest zakres prac. (PAP)

Autorka: Agata Tomczyńska

ato/ joz/