×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Wrocławianie stawiają na zieleń. Projekty z BO wybrane

  • Autor: PAP
  • 17 paź 2021 16:22
Wrocławianie stawiają na zieleń. Projekty z BO wybrane
12 z 20 wybranych do realizacji projektów tegorocznego Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego to przedsięwzięcia związane z zielenią i rekreacją. fot. Shutterstock

Mieszkańcy wybrali projekty do realizacji z budżetu obywatelskiego. Ponad połowę stanowią projekty związane z zielenią i rekreacją.

REKLAMA

  • 12 z 20 wybranych do realizacji projektów tegorocznego Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego to przedsięwzięcia związane z zielenią i rekreacją.
  • Wśród zwycięzców znalazły się także trzy place zabaw, dwa projekty pieszo-rowerowe oraz po jednym projekcie z kategorii: drogowe, rewitalizacja i inne.
  • Łącznie na projekty ponad osiedlowe i osiedlowe przeznaczono w tym roku 25 mln zł.

Wrocławski magistrat poinformował, że mieszkańcy stolicy Dolnego Śląska zgłosili do tegorocznej edycji Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego blisko 400 projektów. Ostatecznie wrocławianie wybierali spośród 173 zadań, zakwalifikowanych przez Wydział Partycypacji Społecznej. O kształcie tegorocznego budżetu obywatelskiego zdecydowało 90 tys. wrocławian.

"Duża frekwencja bardzo cieszy, zwłaszcza, że w tym roku mamy zauważalne wzrosty w dwóch kategoriach głosujących: dzieci i seniorzy. Tu duże podziękowania dla odpowiadających za promocję Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Dzięki WBO, przez 9 ostatnich lat, zrealizowaliśmy już ponad 400 projektów" - powiedział Sebastian Wolszczak, zastępca dyrektora Wydziału Partycypacji Społecznej UMW.

Największą popularnością wśród mieszkańców cieszyły się projekty zielone - aż 12 z 20 wybranych do realizacji inwestycji to zadania z kategorii zieleń i rekreacja. Wśród zwycięzców znalazły się także trzy place zabaw, dwa projekty pieszo-rowerowe oraz po jednym projekcie z kategorii: drogowe, rewitalizacja i inne.

Na realizację zwycięskich inwestycji przeznaczono 25 mln zł, z tego 9 mln na projekty osiedlowe i 16 mln na ponad osiedlowe. Maksymalna wartość projektu osiedlowego wynosi 750 tys. zł, a ponad osiedlowego - który może dotyczyć wyłącznie realizacji terenów zielonych, obiektów lub terenów rekreacyjnych i sportowych oraz zrównoważonej mobilności - 2 mln zł.

W kategorii projektów osiedlowych największe poparcie uzyskał Park Maślicki - etap II, który zdobył ponad 3400 głosów. Z kolei najlepiej ocenionym przedsięwzięciem ponad osieldowym - ponad 6300 głosów - okazał się projekt pod nazwą "Zieleń to życie, ruch to zdrowie" obejmujący inwestycje w parki, rekreację i zieleń na osiedlach: Gajowice, Maślice, Ołbin i Zakrzów.

Pełna lista zwycięskich projektów znajduje się na stronie magistratu.

Od przyszłego roku miasto zamierza zwiększyć kwotę przeznaczoną na WBO z 25 mln do 30 mln zł. (PAP)

Autorka: Agata Tomczyńska

ato/ itm/

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie