×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Wroclove Design: architektura przyszłości we Wrocławiu

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 15 maj 2014 11:42
Wroclove Design: architektura przyszłości we Wrocławiu
Asaf Gottesman, współprojektant OVO Wrocław z pracowni Gottesman-Szmelcman Architecture
Wroclove Design: architektura przyszłości we Wrocławiu
Wroclove Design: architektura przyszłości we Wrocławiu

W czasie Międzynarodowego Festiwalu Dobrych Projektów Wroclove Design 2014 Asaf Gottesman, jeden z projektantów futurystycznego kompleksu OVO Wrocław, zaprezentuje koncepcję nowej architektury, która odmieni miasto.

REKLAMA

Najbardziej wyczekiwana we Wrocławiu inwestycja nieustannie wzbudza zainteresowanie – tym razem miłośników dobrej architektury i designu. Od 14 do 18 maja we Wrocławiu trwa II Międzynarodowy Festiwal Dobrych Projektów Wroclove Design. To prestiżowa impreza – i pierwsza na Dolnym Śląsku – która prezentuje projekty na europejską skalę. W jej programie przewidziane są wystawy, spotkania, warsztaty i wykłady.

Festiwal prezentuje uznanych polskich i europejskich projektantów, gwiazdy designu, a przede wszystkim kreatywny potencjał Wrocławia. II edycja MFDP będzie poświęcona rzeczom dobrze zaprojektowanym oraz ludziom, którzy je tworzą.

Z tego właśnie powodu jeden z otwartych dla publiczności wykładów poprowadzi Asaf Gottesman, współprojektant OVO Wrocław z pracowni Gottesman-Szmelcman Architecture. Architekt opowiedział o inspiracji dla projektu OVO Wrocław również w wywiadzie dla Propertydesign.pl. Natomiast w czasie wykładu pt. „Wroclaw: The Promise of Architecture”, architekt opowie o tym, jak wizjonerski projekt OVO Wrocław zmieni oblicze miasta.

- Idea budynku doskonale wpisuje się w założenia stolicy Dolnego Śląska, miasta otwartego, inspirującego, wielokulturowego i przez to niezwykłego – mówi Asaf Gottesman, który na miejscu przybliży również proces projektowania oraz opowie, jak nowa architektura, nawiązując do historii, może wypełniać luki i tworzyć nową jakość – W czasie opracowywania koncepcji należy podejmować dialog z istniejącą architekturą i sąsiedztwem planowanego budynku. Doskonałym przykładem takiego współdziałania jest OVO Wrocław.

Kompleks OVO Wrocław połączy kilka funkcji, m.in. ekskluzywnych apartamentów, prestiżowych biur i hotelu DoubleTree by Hilton, a przy tym - dzięki otwartemu dziedzińcowi - pozostanie otwarty dla mieszkańców Wrocławia. Ta idea ma szansę stać się wizytówką miasta, a OVO jego nowym centrum.

Wykład odbędzie się w sobotę 17 maja o godz. 11:00 w Sali Sesyjnej Dworca Głównego PKP. Wstęp jest bezpłatny - więcej informacji i formularz rejestracyjny na stronie wroclovedesign.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie