×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Wspólnie tworzą społeczny park na terenie podpoznańskiego Tarnowa Podgórnego

  • Autor: PAP
  • 20 lut 2023 11:28
Wspólnie tworzą społeczny park na terenie podpoznańskiego Tarnowa Podgórnego
Park w Tarnowie ma mieć powierzchnię 12 ha, z czego połowa ma być zadrzewiona, fot. Unsplash

Ponad 70 tys. drzew mają posadzić chętni mieszkańcy podpoznańskiego Tarnowa Podgórnego, tworząc w ten sposób społeczny park na terenie gminy. Akcję zaplanowano na marzec i kwiecień. Park ma mieć powierzchnię 12 ha, z czego połowa ma być zadrzewiona.

REKLAMA

  • Społeczny park powstanie na obszarze 12 ha, na granicy trzech miejscowości: Tarnowa Podgórnego, Lusówka i Jankowic.
  • Część terenu przeznaczonego pod zalesienie - o powierzchni 6 ha - została podzielona na 100 działek mierzących ok. 500 m kw., w tym cztery, przygotowane z myślą o dużych grupach, o powierzchni ok. 1000 m kw.

"Poprzez stronę internetową park.tarnowo-podgorne.pl można wybrać i zarezerwować działkę. Takiej rezerwacji może dokonać dowolna społeczność naszej gminy: sołectwa, grupy mieszkańców, pracownicy firm, organizacje pozarządowe, kluby sportowe. W kolejnym kroku wystarczy wskazać termin sadzenia (marzec i kwiecień), a potem, w umówionym dniu spotkać się w terenie" - opisano w komunikacie gminy.

Na każdej działce ma być zasadzonych ok. 700 drzew. Gmina pokryje koszt zakupu sadzonek i zapewni niezbędny sprzęt. Według planów posadzonych ma być ok. 50 tys. sosen zwyczajnych, ale także modrzewie europejskie, świerki pospolite, dęby szypułkowe, brzozy brodawkowate, klony pospolite, jesiony wyniosłe oraz lipy.

Cytowany w komunikacie wójt Tarnowa Podgórnego Tadeusz Czajka wskazał, że samorząd promuje akcję sadzenia drzew hasłem "Parkujmy razem". "Ma ono zachęcać do wspólnego tworzenia parku, ale także ma pokazywać, że w niedalekiej przyszłości to miejsce będzie zachęcać do wypoczynku, relaksu i do wspólnego spędzania czasu razem. Do zwolnienia tempa życia, do zatrzymania się, jednym słowem do +zaparkowania+ wśród zieleni" - opisał samorządowiec.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie