×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Wydłużono termin składania ofert na modernizację Podlaskiego Instytutu Kultury w Białymstoku

  • Autor: PAP
  • 20 cze 2022 16:48
Wydłużono termin składania ofert na modernizację Podlaskiego Instytutu Kultury w Białymstoku
Wydłużono termin składania ofert na modernizację Podlaskiego Instytutu Kultury w Białymstoku, fot. shutterstock

Do 5 lipca wydłużono termin składania ofert w przetargu na przebudowę i modernizację siedzib Podlaskiego Instytutu Kultury w Białymstoku: zabytkowego budynku przy ul. Kilińskiego oraz czterech tzw. spodków. Zakładany czas realizacji inwestycji to 2,5 roku.

REKLAMA

Podlaski Instytut Kultury (PIK) to samorządowa instytucja kultury, która swoją główną siedzibę ma przy ul. Kilińskiego w Białymstoku, swoje działania realizuje też w należących do niej budynkach tzw. spodkach przy ul. św. Rocha. Zarządzający instytucją Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego ogłosił pod koniec maja przetarg na remont, przebudowę i modernizację instytucji.

Początkowo przetarg miał trwać do 24 czerwca, ale termin ten wydłużono do 5 lipca - wynika z informacji zamieszczonej w ogłoszeniu przetargowym.

Jak poinformowała w poniedziałek PAP rzeczniczka marszałka województwa podlaskiego Izabela Smaczna-Jórczykowska, do postępowania wpłynęło wiele pytań. "Urząd musi do nich ustosunkować, stąd przesunięcie daty" - powiedziała.

Projekt "Podlaski Instytut Kultury w Białymstoku - rewaloryzacja infrastruktury i kapitału kulturalnego" składa się z dwóch zadań. Pierwszym jest przebudowa czterech budynków tzw. spodków wraz z zagospodarowaniem terenu wokół. Drugi - remontu zabytkowego budynku przy ul. Kilińskiego. Jak wymieniała wcześniej instytucja, budynki zyskają termoizolację, nowe instalacje sanitarne, elektryczne, wnętrza będą miały nową aranżację i nowoczesne wyposażenie. Zakupione zostaną między innymi urządzenia nagłośnieniowe, oświetleniowe, muzyczne, system wystawienniczy na potrzeby edukacji kulturalnej, telebim multimedialny, umeblowanie.

Modernizacja ma zostać zrealizowana w 2,5 roku od podpisania umowy. Inwestycja otrzymała dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład w wysokości 63 mln zł, co stanowi 90 proc. dofinansowana, 10 proc. - to wkład własny zamawiającego.(

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie