REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Wyjątkowa architektura i imponujący ogród. Ten biurowiec robi wrażenie

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 04 sty 2018 11:05
Wyjątkowa architektura i imponujący ogród. Ten biurowiec robi wrażenie
fot. mat. prasowe
Wyjątkowa architektura i imponujący ogród. Ten biurowiec robi wrażenie
Wyjątkowa architektura i imponujący ogród. Ten biurowiec robi wrażenie
Wyjątkowa architektura i imponujący ogród. Ten biurowiec robi wrażenie

Spółka Wells Fargo & Company (NYSE: WFC) sfinalizowała zakup nieruchomości 33 King William Street (wcześniej znanej pod nazwą 33 Central) w londyńskim City od międzynarodowej grupy deweloperskiej HB Reavis. Budynek zaprojektowała uznana brytyjska pracownia John Robertson Architects, która we współpracy z ekspertami HB Reavis połączyła wyjątkowy design z nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi.

REKLAMA

Wells Fargo planuje przenieść do ukończonego już budynku około 1200 pracowników, którzy obecnie działają w czterech różnych lokalizacjach na terenie miasta, w czwartym kwartale 2018 roku. Przeprowadzka odbędzie się etapami, a bogatą historię Wells Fargo upamiętni instalacja dyliżansu będącego symbolem firmy w lobby recepcyjnym nowego budynku.

Biurowiec wyróżnia między innymi imponujący ogród położony na jego dachu, zaprojektowany przez pracownię Townshend Landscape Architects, w którym znajduje się ponad 40 gatunków roślin i kwiatów charakterystycznych dla Wielkiej Brytanii. Z ogrodu roztacza się także widok na Tamizę oraz panoramę Londynu wraz z jego najbardziej charakterystycznymi obiektami, takimi jak budynek The Shard, katedra Św. Pawła czy wieżowiec 20 Fenchurch Street.

- Głównym wyzwaniem przy realizacji 33 King William Street było zaprojektowanie nowoczesnego budynku, który wpisywałby się w kontekst okolicy, w której znajdują się takie zabytki klasy II jak pobliski Fishmongers’ Hall, znajdujący się naprzeciwko Adelaide House w stylu art déco czy kolumna upamiętniająca wielki pożar Londynu autorstwa Christophera Wrena. Nasz projekt nie konkuruje z okoliczną zabytkową zabudową, lecz ją uzupełnia i w zamyśle ma stanowić wysokiej jakości wkład w architekturę londyńskiego City na długie lata - mówi John Robertson, dyrektor naczelny John Robertson Architects.

33 King William Street posiada certyfikat BREEAM na poziomie „Excellent” i oferuje 21 000 mkw. powierzchni biurowej klasy A na 11 kondygnacjach. Przestronne, elastyczne i znakomicie doświetlone naturalnym światłem biura znakomicie uzupełnia łatwy dostęp do przestrzeni wokół budynku.

Firma HB Reavis zakupiła działkę pod koniec 2013 r. i rozpoczęła budowę w połowie 2014 r. W lipcu 2016 r. spółka Wells Fargo podpisała umowę kupna 33 King William Street. Była to jedna z największych transakcji na londyńskim rynku nieruchomości biurowych w tamtym roku, która w dodatku miała miejsce w niespełna miesiąc po historycznym referendum w sprawie opuszczenia Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię w czerwcu 2016 r. - Ukończenie 33 King William Street to ważny moment dla HB Reavis. Była to nasza pierwsza inwestycja w Londynie i jest pierwszym z czterech naszych projektów w tym mieście, który zrealizowaliśmy. Wybór HB Reavis przez Wells Fargo traktujemy jako wielkie wyróżnienie. Potwierdza on słuszność naszej wizji, w myśl której tworzymy wyjątkowe, funkcjonalne miejsca pracy, starannie dostosowane do potrzeb pracowników oraz osób mieszkających lub przebywających w otoczeniu naszych budynków - mówi Radim Rimanek, członek zarządu HB Reavis.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie