×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Wyjątkowy salon zaprojektowany przez Base Architekci

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 04 cze 2014 14:15
Wyjątkowy salon zaprojektowany przez Base Architekci
Salon zaprojektowany przez Base Architekci w Galerii Renova, fot. Izabela Szramik

Salon fryzjersko-kosmetyczny to miejsce, gdzie przychodzimy zaznać odrobiny luksusu, poprawić sobie humor lub wprowadzić stylizacyjną rewolucję. Salon Lok&Roll w Galerii Renova w Warszawie zaprojektowany przez pracownię Base Architekci jest do tego na pewno właściwym miejscem.

REKLAMA

Niezwykły styl tego miejsca opiera się na użyciu nietypowych materiałów. Klasyczne fryzjerskie meble zestawione z ikonami designu tworzą spójną całość na tle czarno-białych wielkoformatowych grafik, luster, łańcuchów i czarnych blach perforowanych. W przestrzeni lokalu wydzielono sześć stref funkcjonalnych.

Na wejściu Lok&Roll zaprojektowano poczekalnię dla klientów oraz ladę z logotypem salonu obłożoną, czarną, perforowaną blachą.

Diana Lebiedzińska z pracowni Base Architekci zaznacza, że serce lokalu stanowi długie, podświetlone lustro z ośmioma stanowiskami fryzjerskimi. - Lustro zawieszono na łańcuchach rozpostartych pomiędzy sufitem a podłogą i wsparto na stalowej konstrukcji, która dodatkowo pełni funkcję fryzjerskich przyborników - podkreśla.

W dalszej części powstały dwa stanowiska do manicuru oraz dwa stanowiska do mycia włosów , którym towarzyszy przyciągająca wzrok grafika na szkle.

Uwagę przykuwa ściana, która wraz z drzwiami została pokryta perforowaną blachą. Liniowe podświetlenie zastosowane między blachą a ścianą wywołuje dodatkowy ciekawy efekt estetyczny.  - Ponad blachą przyklejono lustra dzięki, którym wydaje się, jakby czarny ażurowy sufit miał nie mieć końca - mówi Anna Dudek z Base Architekci. Tutaj przed lustrem znowu wykorzystano łańcuchy, które sprawiają wrażenie jakby cała konstrukcja na nich wisiała. Za tą przegrodą znajdują się dwa dodatkowe pomieszczenia do zabiegów kosmetycznych.

W pomieszczeniu do pedicure dominuje elektryzująco różowy kolor i pełna barw grafika. Gabinet masażu i zabiegów kosmetycznych na twarz utrzymano w tonacji bieli i czerni.  - Główną rolę odgrywa piękna fototapeta pełna koronek, która dodatkowo odbijając się w wielkim lustrze sprawi, że każda kobieta poczuje się tutaj idealnie - mówi projektantka.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie