REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Wypożyczalnia książek w formie... budek telefonicznych

  • Autor: PAP
  • 20 paź 2017 11:27
Wypożyczalnia książek w formie... budek telefonicznych
fot. unsplash

Biblioteka Publiczna im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim zaadaptowała dwie stare budki telefoniczne do wypożyczenia książek dla mieszkańców. Projekt nazwano „Biblioteka Pod Aniołem”.

REKLAMA

Stare budki telefoniczne odnowione za łączną kwotę 3,5 tysiąca złotych. - Będą teraz służyły do bookcorssingu. To taka wypożyczalnia bez karty bibliotecznej. Każdy może tu przyjść i zabrać książkę, albo przynieść książki, które już przeczytał i chce się nimi podzielić z innymi. Wszystko po to, aby wyjść z książką do mieszkańców i zachęcić do czytania - powiedziała PAP prezydent Ostrowa Wlkp. Beata Klimek.

- Na rogu rynku stoi kamienica z aniołem, w pobliżu Apteka Pod Aniołem - stąd nazwa (projektu) - powiedział PAP dyrektor biblioteki Włodzimierz Grabowski. Jak dodał, adaptacja budek to inicjatywa obywatelska. - Pomysł podsunęła ostrowianka, mieszkająca w Hanowerze. A właściciele okolicznych restauracji zobowiązali się do pilnowania budek i utrzymywania w nich porządku - powiedział dyrektor.

Regulamin korzystania z wypożyczalni jest krótki: "Weź książkę i zostaw książkę". - Mamy nadzieję, że ostrowianie przyjmą ten projekt pozytywnie - powiedział dyrektor. W budkach wyłożono 100 tytułów, w większości książki są nowe.(PAP)

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie