×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Wyspa Spichrzów zmienia oblicze. Powraca do mieszkańców Gdańska i turystów

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 20 wrz 2017 14:31
Wyspa Spichrzów zmienia oblicze. Powraca do mieszkańców Gdańska i turystów
Spółka Dobry Hotel i inwestor Granarii, wspólnie 8 września br. otworzyli swoje tereny z okazji Dnia otwartego Wyspy Spichrzów. fot. mat. prasowe

Jedna z najbardziej prestiżowych przestrzeni w Gdańsku od ponad 70 lat czekała na swój czas i rewitalizację. Północny cypel Wyspy Spichrzów, z którego rozpościera się zapierający dech w piersiach widok na Długie Pobrzeże i gdański Żuraw, jest obecnie zabudowywany przez dwóch inwestorów.

REKLAMA

Spółka Dobry Hotel i inwestor Granarii wspólnie, 8 września br., otworzyli swoje tereny z okazji Dnia otwartego Wyspy Spichrzów. Uroczystość stanowiła tło wciągnięcia wiechy na budynku A Deo Plazy – inwestycji, która jako pierwsza otworzy się dla mieszkańców już w połowie przyszłego roku.

Wiecha wciągnięta została na części inwestycji, która po oddaniu do użytku stanowiła będzie część hotelową z 360 pokojami, basenem, centrum SPA, oraz największą na Pomorzu strefą konferencyjną na blisko 900 osób. Budowa drugiej części inwestycji osiągnęła poziom 1 kondygnacji naziemnej. W przyszłości na jej terenie zlokalizowanych zostanie 121 apartamentów oraz kawiarnie i restauracje, które położone będą wzdłuż nowego gdańskiego nabrzeża Starej Motławy.

W trakcie wydarzenia Leszek Mięczkowski, prezes zarządu spółki Dobry Hotel, która zarządzać będzie hotelem Deo po raz pierwszy zaprezentował wnętrza obiektu. Największe emocje wzbudzał „apartament królewski” o powierzchni 130 mkw., z dwiema sypialniami, łazienkami, z którego rozpościerał się będzie widok na najważniejsze budynki gdańskiego Głównego Miasta. Apartament znajdował się będzie na ostatnim piętrze hotelu Deo.

Drugim organizatorem wydarzenia był inwestor Granarii, w ramach której w I etapie realizowane są budowy: czterogwiazdkowego hotelu, zaprojektowanego przez pracownię projektową RKW z Dusseldorfu oraz budynku mieszkalno-usługowego zaprojektowanego przez Studio Architektoniczne Kwadrat. Zespół hotelowy zaoferuje m. in. 240 pokoi, powierzchnie restauracyjne, usługowo – handlowe, biurowe, a także ogólnodostępny taras widokowy, który z wysokości 30 m pozwoli na widok niepowtarzalnej panoramy Motławy obramowanej historyczną zabudową. 

Zabudowa podziemia do osiągnięcia stanu „zero” potrwa do końca listopada br., zaś budowa części nadziemnej – do końca 2018r. Lokale mieszkalne i użytkowe w budynku mieszkalno-usługowym zostaną oddane do użytku wraz z całym budynkiem w marcu 2019r. Prace polegające na zagospodarowaniu dwóch podziemnych kondygnacji i przebiegają bez zakłóceń i zgodnie z planem.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie